Hlavní obsah
Zleva: Tool Box poskytne organizovaný prostor na šití, kancelářské i školní potřeby. Tužky a svorky pak pomůže udržet na místě magnetická rybka. Foto: Vitra, Red Candy

Praktické organizéry umožní udržet v pokojích malých školáků pořádek

S novým školním rokem se v mnoha domácnostech s malými školáky začínají hromadit spousty školních i výtvarných potřeb. Máme pro vás tipy na to, jak je v interiéru udržet na uzdě a zachovat i dětský pokoj uklizený a organizovaný.

Zleva: Tool Box poskytne organizovaný prostor na šití, kancelářské i školní potřeby. Tužky a svorky pak pomůže udržet na místě magnetická rybka. Foto: Vitra, Red Candy
Praktické organizéry umožní udržet v pokojích malých školáků pořádek

Základem pro správnou organizaci pomůcek na stolech malých školáků jsou bezpochyby organizéry.

V menších a stísněnějších prostorech, kde si nemůžete dovolit velký a prostorný pracovní stůl, se vyplatí volit nástěnné organizéry, které obsáhnou vše potřebné a zároveň využijí prostor na stěně.

Praktické nástěnné organizéry se dají jednoduše sbalit i na cesty.

Foto: Yellow Octopus, TakaTomo

Ti, kdo pracují a malují nejen v dětském pokoji, ale třeba i v obývacím pokoji nebo při dobrém počasí i na zahradě, terase či balkoně, bezpochyby ocení organizéry s praktickým madlem, díky kterému je lehce přenesete tam, kde je jich zrovna potřeba.

Locker Box navrhl pro Vitru Constantin Grcic.

Foto: Vitra

Při výběru organizéru vždy volte kousky, které poskytnou prostor právě pro ty pomůcky, které děti používají nejčastěji. Ty ostatní můžete uložit do šuplíků a sáhnout po nich jen tehdy, když je skutečně potřebujete. Na stole tak nebudou překážet v době, kdy jich není potřeba.

Kousky v optimistické žluté barvě prozáří pokoje malých školáků.

Foto: Top Drawer, Werkhouse Design

Pokud zvolíte designové organizéry, může se z nich stát i hlavní dekorace dětského pokoje. Pak se vyplatí nechat klidně vyniknout pestrou paletu pastelek a fixek.

Ostatní vybavení ale držte v tlumené paletě tak, ať není dětský pokoj přesycený motivy a barvami, i když jde o místnost, které to obecně přísluší nejvíc.

Organizéry coby skládačka děti bezesporu pobaví.

Foto: Woodendot

Protože jde o kousky, které budou děti často používat a budou přicházet i do kontaktu s barvami, vyplatí se volit organizéry, které lze jednoduše vyprat nebo lehce vyčistit.

Dobrým tipem jsou i modely, které už vypadají, jako by byly znečištěné. Ve skutečnosti jde ale o jejich zamýšlený design.

Organizéry hýřící barvami i kousky plné pestrých tužek oživí interiér a zafungují i jako dekorace.

Foto: Nino Angels, Gyrofish

Pokud vybavujete dětem pokojíčky, zkuste popustit uzdu kreativitě, a kromě běžné výbavy jim prostor dolaďte i tematicky.

Chlapce určitě osloví výzdoba pokoje ve stylu Jurského parku. Mladé slečny ocení třeba výzdobu ve stylu Malé mořské víly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků