Hlavní obsah
Shluky obrázků jsou efektním zpestřením moderních interiérů. Foto: DelightFull, Photolini - CJ Quadrat (3x)

Nový trend - dekorování stěn shlukem menších obrázků se stejnými rámy či tematikou

Lidé, kteří jdou rádi s dobou, se mohou nechat inspirovat jedním z nejvýraznějších trendů v dekorování stěn. Jsou jím obrázky uspořádané do celků, které podobně jako mozaika dohromady vytvářejí jeden obraz. Obvykle mají nějaký shodný prvek, kterým může být barva rámu, velikost, barva fotek nebo obrázků aj.

Shluky obrázků jsou efektním zpestřením moderních interiérů. Foto: DelightFull, Photolini - CJ Quadrat (3x)
Nový trend - dekorování stěn shlukem menších obrázků se stejnými rámy či tematikou

Shluky obrázků jsou dekorativním a poměrně výrazným prvkem, který se příliš nehodí do místností, které by měly spíše uklidňovat. Jde ale o ideální dekoraci do chodeb, předsíní nebo obývacích pokojů. Před věšením obrázků se vyplatí zauvažovat nad celkovou podobou mozaiky z obrázků. Rozhodně není od věci si ji předem nakreslit.

Ti, kdo nejsou dost odvážní na vlastní tvorbu, mohou sáhnout po tapetách, které zobrazují obrázky rozmístěné profesionály.

Nejjednodušším řešením jsou tapety s motivem desítek obrázků.

Foto: 5qm.de Tapeten

Aby celek působil jednotným a vkusným dojmem, držte se podobného motivu, kterým může být téma fotek nebo jejich barevné ladění. Obrázky by spolu měly korespondovat a ladit k sobě.

Obrázky se vyplatí sladit motivem nebo barvou fotek.

Foto: , Photolini - CJ Quadrat

Kvůli tomu, že jde o věšení mnoha drobnějších obrázků, si tato dekorace žádá vyvrtání dostatku otvorů do stěn. Pokud se tomu chcete vyhnout, volte spíše větší rámy, které umožní umístění mnoha menších obrázků a fotek uvnitř. Dosáhnete tak podobného efektu s menší námahou.

Jednoduchým řešením jsou rámečky sloužící jako konstrukce pro mnoho dalších obrázků.

Foto: Black By Design

Nebojte se výraznějších a dekorativnějších rámů. Právě ty dodají shluku obrázků na stylovosti, proto se je vyplatí nechat vyniknout a nesnažit se je za každou cenu sladit s výmalbou.

Volit můžete i obrázky zavěšené na řetízku nebo na držátku.

Foto: Idyll Home, Photolini - CJ Quadrat

S obrázky si můžete pohrát a vytvářet celky, které budou spíše sbírkou pohledů z určitých míst nebo přírodních prvků v jednotném stylu. Takové dekorace mohou mít i vzdělávací funkci.

Obrázky se zadní částí vyplněnou sklem mohou posloužit jako herbář.

Foto: HolzDesignPur

Pokud se zajímáte o módu v interiérech, určitě nezapomeňte do interiéru zakomponovat i měděné prvky, které jsou také velkým hitem poslední sezóny. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků