Hlavní obsah
Vítanými novinkami na veletrhu jsou robotický čistič grilu Grillbot a dveře se skrytými zárubněmi od Xinnix. Foto: Novinky

Nábytkový veletrh představuje čističe grilů, skryté zárubně i trendy podlahoviny

Podzimní veletrh společnosti ABF For Interior, který se koná do neděle v pražských Letňanech, představuje trendy v oblasti klasického nábytkového vybavení. Designérské výstřelky nečekejte. K vidění jsou praktické novinky, jakými jsou robotické čističe grilů nebo jednoduché policové systémy pro vytvoření trendy zelené stěny.

Vítanými novinkami na veletrhu jsou robotický čistič grilu Grillbot a dveře se skrytými zárubněmi od Xinnix. Foto: Novinky
Nábytkový veletrh představuje čističe grilů, skryté zárubně i trendy podlahoviny

Velký podzimní veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků ve čtyřech výstavních halách představuje produkty od téměř tří set tuzemských a zahraničních firem, mimo jiné z Velké Británie, Itálie, Rakouska nebo Německa.

Tuto sezónu jsou v kurzu především měděné, bronzové a mosazné dekorace. [celá zpráva]

Zajímavým kouskem z veletrhu, který zpestří interiér, jsou také samolepicí hodiny. Mají velký formát 50x50 cm a mohou se stát součástí výmalby. Stěna tak není opticky narušena.

Hodiny tvoří číslice, které jsou vlastně samolepy, a hodinový strojek ve středu objektu, který je také přilepen samolepicí folií.

Minimalistickému interiéru budou slušet samolepicí hodiny v trendy měděné barvě.

Foto: StarDeco, Novinky.cz

Oblibě se těší i zelené stěny, které ale mají často vysokou pořizovací cenu a jsou celkem náročné na údržbu. Skvělou variantou jsou ale stěny vytvořené díky opěrné a nosné desce, ve které jsou závěsné kontejnery a v nich speciálně pěstované rostliny. Každá má svůj vlastní prostor a tedy i kořenový systém.

Výhodou kontejnerů je, že do nich rostliny umístíte vždy samostatně. Ve chvíli, kdy se nějaké rostlině nedaří, můžete ji jednoduše vyměnit za jinou.

Nenáročná zelená stěna od Flower company.

Foto: Novinky

K vidění je také řada konferenčních stolků se subtilně působícím kovovým podnožím, které je aktuálně v kurzu stejně jako osvětlení s drátěnou konstrukcí. [celá zpráva]

Zaujme i nabídka materiálů imitujících beton, které perfektně ladí s trendy brutalistním stylem dnešních interiérů.

Na veletrhu je k vidění i celá paleta vinylových podlah v trendy šedavých tónech, které s brutalistním trendem dobře korespondují.

Výrazné židle inspirované lidovým tvarem z Kare a kovové stolky od Ego.

Foto: Novinky

Pokud jde o textilie, je patrné, že výrazné barvy letos neletí. Designéři sahají spíše po uměřenějších zemitých tónech a sázejí na klasické textilní vzory.

Ve světě textilií a potahových látek jsou trendy geometrické vzory jako je kohoutí stopa, harlekýn nebo chevron. Zajímavý výběr na veletrhu má L'Interno. Dobře vypadají i motivy inspirované severským designem od StarDeca.

Foto: Novinky

Tradičně hojně zastoupeným typem nábytku jsou kusy z masivu. Ty jsou v Česku dlouhodobě hodně oblíbené pro svou kvalitu. V souladu s aktuálními trendy veletrh nabízí hlavně prvky s přiznanou strukturou dřeva.

Oblibě se stále těší stoličky ze špalků dřeva, stolky s desmani s výraznou originální kresbou letokruhů i dřevěné podnosy.

Foto: Novinky

Veletrh probíhá do neděle 2. října 2016 v prostorách PVA Expo Praha v pražských Letňanech. Akce je přístupná od 10.00 do 18.00, v neděli se potom návštěvní doba zkracuje do 17.00. Základní cena vstupného je 150 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků