Hlavní obsah
V Británii maminky přikročily k velikonočnímu zdobení. Místo zahrad se zdobí umělé vánoční stromečky. Foto: Profimedia.cz

Maminka dětem vymyslela jako zábavu velmi netradiční velikonoční dekorace

Koronavirová omezení se promítla i do života běžné rodiny z Runcornu v anglickém hrabství Cheshire. Bývalo jejím pravidelným zvykem vyzdobit na Velikonoce zahradu a s dětmi se vydávat na výpravu za vajíčky, která v ní „poztrácel” velikonoční zajíček. Kvůli strachu z možné nákazy se ale oslavy přesouvají do interiéru domu. I zde se však rodina dokázala zabavit. Stačila jen trocha fantazie a děti jásaly nadšením.

V Británii maminky přikročily k velikonočnímu zdobení. Místo zahrad se zdobí umělé vánoční stromečky. Foto: Profimedia.cz
Maminka dětem vymyslela jako zábavu velmi netradiční velikonoční dekorace

Nevšední velikonoční výzdobu se rozhodla se svými dvěma dětmi, šestiletým Arthurem a čtyřletou Iris, vytvořit doma 34letá maminka Louise Connollyová.

Běžně na Velikonoce vyzdobila zahradu před jejich domem a s dětmi se pak vydávala po stopách velikonočního zajíčka, aby hledaly, co jim tam zanechal jako nadílku. Letošní Velikonoce se ale kvůli riziku nákazy koronavirem budou v jejich rodině odehrávat raději uvnitř domu.

Maminku to ovšem nijak nevyvedlo z míry, protože pro své děti okamžitě vymyslela náhradní program. Dům potřebuje především stylově rozjásat. A proč k tomu mimořádně nevyužít předmět, který stejně zůstává většinu roku zcela bez užitku ve sklepě? Louise v něm tedy zalovila a vytáhla vánoční stromeček.

Tradiční kouličky a žárovky nahrazují vajíčka a mrkvičky.

Foto: Profimedia.cz

Virus - nevirus, děti potřebují nějak zabavit a Velikonoce jsou za dveřmi. Britské maminky berou věc nápaditě a s nadhledem.

Foto: Profimedia.cz

Společně s dětmi ho pak ozdobila, ale tentokrát ve velikonočním stylu. Namísto kouliček a svíček na něm visí barevná vajíčka, mrkvičky a další. Chybět samozřejmě nesmí ani řetěz, ovšem z peří a kytiček. Celek pak doplňuje plyšový králíček na samém vršku.

„Vzhledem k dané situaci a šílenství okolo toho mě napadlo, že bychom mohli zkusit trochu rozveselit náš dům, protože tu budeme zavření na poměrně dlouhou dobu. A tohle děti alespoň zabavilo. Byly nadšené. Prostě chci, aby si na tento čas uchovaly hezké vzpomínky,” svěřila se deníku Birmingham Mail maminka Louise.

Nechte se inspirovat. Vánoční jehličí a velikonoční motivy si nemusejí protiřečit.

Foto: Profimedia.cz

A jak ukazují snímky, nebudou takto vypadat letos Velikonoce jenom u Connollyových. Stejným způsobem se zdobí umělé vánoční stromečky ve spoustě dalších rodin s malými dětmi po celé Británii. Co to zkusit také?

Anketa
Zkusíte to také a ozdobíte si velikonočně stromeček?
Ano, také o tom přemýšlíme.
6.5 %
Možná, když nás nenapadne nic lepšího.
2.8 %
Nevím. Ještě se uvidí.
3.2 %
Myslím, že to u nás neprojde.
7.6 %
To je zase nesmysl! Ani náhodou!
79.9 %
Celkem hlasovalo 3063 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků