Hlavní obsah
Doutníkový klub s pohodlnými křesly značky MM interiér je bezpochyby nejpříjemnějším místem pro majitele bytu. Jako vášnivý kuřák doutníků zde tráví příjemné chvíle volna. Foto: www.modernibyt.cz

Luxusní místo k odpočinku našli manželé uprostřed přírody

Rušný život velkoměsta je někdy ideální vyměnit za klid a uvolnění uprostřed krásné přírody. Zvláště když je život hektický, plný obchodních schůzek a náročných jednání a není chvilky, aby vám nezvonil telefon s žádostí o to či ono. Proto se i manželé rozhodli vybudovat si místo v Krušných horách, kde by mohli trávit chvilky odpočinku a zábavy se svými přáteli.

Doutníkový klub s pohodlnými křesly značky MM interiér je bezpochyby nejpříjemnějším místem pro majitele bytu. Jako vášnivý kuřák doutníků zde tráví příjemné chvíle volna. Foto: www.modernibyt.cz
Luxusní místo k odpočinku našli manželé uprostřed přírody

Pan Michal má kromě dalších obchodních aktivit dva důležité koně na poli podnikatelském. Je majitelem architektonické a designové firmy a trendy restaurace, která je místem, kde se můžete rychle naobědvat, večer se správně odvázat v nočním klubu, a pokud jste milovníky koňaku, užít si členství v unikátním a úzce privátním koňakovém klubu. Zdánlivě odlišné aktivity mají jedno společné. Lásku a cit pro skvělý design.

Kuchyň ze světlého jasanu poskytuje dostatek úložných prostor. Působí jemným rustikálním dojmem v moderním pojetí.

Foto: www.modernibyt.cz

Jak zvládáte takové pracovní vytížení?

Michal: Je to samozřejmě náročné, ale od té doby, co jsem svěřil klíčové funkce v obou firmách ženám, mám víc času a hlavně klidu.

Máte čas setkávat se s přáteli ve vašem novém apartmánu v komplexu Klínovec Meadows?

Ano, pro nás je to místo, které je hlavně určeno pro relaxaci a setkávání s přáteli. Chtěli jsme vytvořit prostor, který by reprezentoval a zároveň poskytoval pocit klidu a uvolnění, zkrátka plně se přizpůsobil našim povahám a potřebám.

Kuchyň přechází v jídelní kout. Židle jsou z produkce české firmy Ton a splňují požadavek na funkčnost a nadčasový vzhled.

Foto: www.modernibyt.cz

Musím říct, že na zařízení interiéru se více podílela moje paní, která vše pečlivě vybírala a byla v denním kontaktu s architektem Václavem Dernerem.

Jak jste byla se spoluprací s panem architektem spokojená? Měli jste od začátku společnou představu, nebo to byl boj o pozice?

Andrea: S panem Dernerem se mi spolupracovalo velmi dobře. Jeho práci jsem už dobře znala, protože je dvorním architektem firmy Donlić, a tudíž jsem věděla, co nám spolupráce s ním přinese. Vlastně jsme se nejprve zaměřili na dispozici. Protože jsme potřebovali velkorysý, vzdušný prostor, rozhodli jsme se spojit dva apartmány a tím jsme zasahovali do původního developerského plánu.

Dominantní krb tvoří předěl mezi doutníkovým klubem a klasickou obývací zónou. Osvětlení zajišťují lampy z březových lamel. Nad stěnou jsou moderní svítidla, světlomety, které ozáří stěnu a zajistí, že apartmán funguje v několika světelných plánech.

Foto: www.modernibyt.cz

Václav, architekt: Z mého pohledu byla spolupráce s klienty už od počátku příjemná. Měli jasnou představu, jak by měl vzhled interiéru působit, a shodli jsme se na moderním funkčním interiéru, který by ale nekopíroval stejný typ bydlení, jaký mají v Praze. Paní Andrea chtěla vycházet z lokálních zdrojů, ale nechtěla se vydat cestou retrostylu a vytvořit rustikální prostor typický pro horské oblasti.

Celkový prostor působí velkoryse a vzdušně, sjednocujícím prvkem je podlaha z borovicových prken.

Foto: www.modernibyt.cz

Nakonec i architektura celého projektu je moderní a působí spíše předměstským dojmem, než aby evokovala představu horské rustikální architektury.

Jak jste tedy celý koncept pojali?

Andrea: Na celý interiér jsme použili dřevo a kámen typický pro místní prostředí. Začali jsme podlahou, která je základem interiéru. Pan architekt navrhl borovicová prkna, s čímž jsem okamžitě souhlasila. Materiál k horám patří a líbí se mi i představa, jak bude stárnout a získávat patinu.

Z chodby se vchází do ložnice majitelů a do menších ložnic pro hosty. Je z ní i vstup do koupelny a toalety pro hosty.

Foto: www.modernibyt.cz

Dalším krokem bylo doladit nábytek k podlaze. Výběr padl na jasan, který má podobnou strukturu jako borovice. Volili jsme kombinaci světlého pro kuchyň a tmavého pro obývací zónu.

Celý prostor je tedy propojený a nechává vyniknout velikosti a vzdušnosti, a zároveň barevně oddělený…

Andrea: Ano, převládajícím materiálem v kuchyni i v jídelně je bělený jasan, díky němuž se prostor opticky sjednotil. Jemná kresba jasanu vyniká hlavně na velkých hladkých plochách, které jsou členěny pouze drobnou profilací v podobě kazet.

Hlavní ložnice zabírá téměř polovinu dispozice a nabízí velkorysý prostor pro odpočinek. Světlý a tmavý jasan jsou opět hlavním materiálem, dlouhá šatna lícuje se zdí a projekt nenásilně spojuje koupelnu s ložnicí a vytváří kdysi tak oblíbený budoár.

Foto: www.modernibyt.cz

K nábytku vyráběnému na míru jsme zvolili židle Ton model 911 s čalouněním – tento typ v nás evokuje pocit solidnosti a splňuje naše požadavky na moderní vzhled.

Obývací prostor je předělený na první pohled výrazným prvkem – krbem. Vypadá hodně výjimečně…

Václav, architekt: Krb je tvořený pouze třemi obrovskými kusy travertinového kamene. Řemeslníci zde odvedli špičkovou práci hraničící až s uměním. Svojí výjimečností a výrazností je dominantou pokoje a zadní stěna z mořeného jasanového dřeva, která působí jako entrée pro relaxační zónu, je potlačena.

Stěna je obložená dřevěnými panely s drážkami pro odlehčení a tmavý jasan poskytuje dokonalý kontrast s krbem. Všechny tyto materiály se opakují i v horním patře domu, kde jsou ložnice.

Zajímavé a velmi nenápadné je řešení odtoku vody ve sprše. Zadní část sprchového koutu má pouze malou škvíru pro odtok vody, které si ani nevšimnete.

Foto: www.modernibyt.cz

Andrea: Chtěli jsme docílit kompaktnosti celého prostoru a také jsme se chtěli vyhnout použití příliš mnoha materiálů, aby interiér působil čistě a jemně. Musím říct, že se nám to z mého pohledu podařilo. Velkou radost mám z naší ložnice, která plynule přechází v koupelnu se šatnou, je vlastně takovým budoárem, který byl v minulosti oblíbený, a já naprosto chápu proč.

V koupelně majitelů je také použit travertin a jasanové dřevo. Oba dva materiály korespondují jak strukturou, tak barevně. Podlaha je vyskládaná ze 4 kusů kamene a stejné schéma se opakuje i na zdi, přičemž struktura na zdi a na podlaze na sebe navazuje.

Foto: www.modernibyt.cz

A jakou část prostoru oceňujete nejvíce vy?

Michael: Já jako vášnivý kuřák doutníků si užívám doutníkového klubu. Pohodlná křesla, výhled na krb a sklenka dobrého koňaku, co víc si můžete přát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků