Hlavní obsah
Při pohledu ode dveří byt působí přívětivým dojmem. Přicházející návštěvy také hned vidí na terasu, kde se odehrávají všechny večírky. Foto: Alain Brugier

Každá párty v majitelově bytě začíná na jeho nevšední terase

Když se majitel bytu v rušné obchodní čtvrti brazilského São Paula obrátil na místního architekta Diega Revolla, svěřil se mu hned při první návštěvě s přáním mít celý byt propojený do jednoho prostoru. Jisté soukromí si měla uchovat pouze ložnice. Výsledkem je byt, jehož styl architekt nazval podle barev, které se v návrhu nejvíce prosadily: Black&White (Černá a bílá). Impozantním prvkem je však jeho terasa, kde prý začíná každá párty.

Při pohledu ode dveří byt působí přívětivým dojmem. Přicházející návštěvy také hned vidí na terasu, kde se odehrávají všechny večírky. Foto: Alain Brugier
Každá párty v majitelově bytě začíná na jeho nevšední terase

Středně velký byt o ploše 77 m² architekt nejprve rozšířil o původní balkón. Na jeho místě vytvořil prostor, který svou atmosférou i funkcí slouží jako terasa. Od zbytku domácnosti jej odlišují dlouhé latě z běleného dřeva jihoamerické dřeviny tauari položené na podlaze i pokrývající strop. Je z nich rovněž vyrobena lavice u stěny.

Terasa vytvořená připojením balkonu k bytu má jedinečnou atmosféru, která se v bytě pak už nikde jinde neopakuje.

Foto: Alain Brugier

Velká pozornost je věnována dostatečnému počtu stolků, kam si mohou návštěvy odkládat nápoje a občerstvení.

Foto: Alain Brugier

Jak s potěchou ujistil klient později svého architekta, dosud se v jeho bytě nekonala žádná párty, která by nezačala právě zde.

Není divu, architekt totiž myslel na vše potřebné. Kromě posezení je v této části po ruce i bar s nápoji, dřez s vodou a veškeré další vybavení, které se na večírku vyplatí mít po ruce.

Spojujícím prvkem stolků na terase je kuželovité zakončení nohy.

Foto: Alain Brugier

Pozůstatkem oddělní balkonu od interiéru bytu je nově vytvořená část příčky s nápaditým bohatým perforováním.

Foto: Alain Brugier

Černá pracovní deska s dřezem přímo navazuje na černou skříňku, nad níž hned vedle v sousedním obývacím pokoji visí televize. Na obývací pokoj bezprostředně navazuje kuchyň s barem a snídaňovým stolem, kolem níž se do domácnosti mladého muže vstupuje.

Kuchyň je stejně jako pracovní plocha na terase v černé barvě. Architekt ji použil doslova všude, na nábytku, zařízeních, na podlaze i na stěnách. Pouze strop ponechal bílý, digestoř sestupující z něj v podobě válce je v nerezu.

Pracovní plocha s vinotékou a dřezem hezky provazuje terasu se sousedním obývacím pokojem.

Foto: Alain Brugier

Zajímavým prvkem je svítidlo v podobě abstraktního obrazu tvořené zářivkovými trubicemi.

Foto: Alain Brugier

Kuchyň je zařízena celá v mírně atypické černé barvě.

Foto: Alain Brugier

Právě strop pak kuchyň propojuje s prostorem, který zcela automaticky navádí návštěvníka ke druhému obýváku, jenž lze ale kdykoli snadno proměnit ve druhou ložnici a dodat jí dokonce soukromí zatažením posuvných dveří.

I v této místnosti se znovu objevuje černá barva kuchyně. Má totiž společnou stěnu s prádelnou, do níž se vstupuje kuchyní, a která si tedy drží její styl.

Skulpturální skleněný stolek v obývacím pokoji působí právě tak robustním, jako křehkým dojmem.

Foto: Alain Brugier

Svítidla jsou prvkem, na kterém si dali architekt s majitelem záležet.

Foto: Alain Brugier

Navzdory velikosti bytu v něm architekt nalezl místo pro dvě koupelny s toaletou. Jedna očividně slouží jako denní (v případě potřeby je k dispozici hostům), druhá je součástí soukromé zóny ložnice.

Bar kuchyně je podsvícen.

Foto: Alain Brugier

Druhý obývací pokoj/pokoj pro hosty lze od hlavní části bytu oddělit posuvnými dveřmi.

Foto: Alain Brugier

Jedním z hlavních rysů interiéru domácnosti mladého klienta je velký důraz na designové prvky a detail. Dokázal jich nastřádat až překvapivé množství.

Důležitou roli hrají především malé stolky, jasně určené k odkládání sklenic s nápoji a talířků s občerstvením.

Modrá komoda má své barevné pokračování v obývacím pokoji. Na podlaze a na gauči.

Foto: Alain Brugier

Dalším prvkem jsou svítidla. Hned naproti vstupním dveřím je stojanová lampa, vzdáleně připomínající filmařské reflektory. Hezkým detailem je lampa ve tvaru opice držící žárovku v pokoji pro hosty.

Překvapením je pak jistě večer rozsvícení nástěnné lampy v obývacím pokoji, jež je tvořena dvojicí trubicových zářivek, vytvářejících jednoduchý abstraktní obraz.

Místnost může v případě potřeby sloužit jako druhá ložnice.

Foto: Alain Brugier

Foto: Alain Brugier

Působivě jemným detailem až designérským vtipem je možné nazvat použití modré barvy, v níž je skříňka v pokoji pro hosty, ale také stejně orientovaná obdélníková část koberce v obývacím pokoji. Jako tečka tohoto modrého pruhu slouží modrý polštář na temně zelené sedačce.

Ložnice je zařízena velice prostě a minimalisticky.

Foto: Alain Brugier

Zajímavě pak architekt pracoval s doplňky ze skla. Masivně, a přesto křehce vyhlížejícímu stolku v obývacím pokoji sekunduje váza na odkládací ploše vedle sedačky.

Jedna z koupelen bytu.

Foto: Alain Brugier

Právě spousta nápaditých detailů osvěžuje domov mladého muže velice zajímavým, nevšedním a pro oko jakéhokoli návštěvníka velice atraktivním způsobem, protože je v bytě možné stále objevovat něco nového.

Půdorys bytu

Foto: Diego Revollo

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků