Hlavní obsah
Bezpečnější a zdravější poloha v síti je boky k zavěšeným okrajům. Houpací síť Joia pro dvě osoby, nosnost 130 kg, 340x140 cm. Cena 990 Kč. Foto: JOBEK

Houpací křesla a sítě pro relax i letní skotačení

Závěsné křeslo nebo houpací síť různých barev a velikostí se v létě stává místem odpočinku i hravým doplňkem zahrady.

Bezpečnější a zdravější poloha v síti je boky k zavěšeným okrajům. Houpací síť Joia pro dvě osoby, nosnost 130 kg, 340x140 cm. Cena 990 Kč. Foto: JOBEK
Houpací křesla a sítě pro relax i letní skotačení

Mírné pohupování v síti umístěné mezi kmeny stromů nebo na terase u bazénu je skvělou relaxací. Kdo si rád čte a zároveň potřebuje mít přehled o okolí, uvítá závěsné křeslo.

Houpací sítě

Houpací síť Lambada unese až 150 kg, lehací plocha 210x140 cm. Cena 1549 Kč.

Foto: HOUPACISITE. CZ

Houpací sítě jsou určeny jedné a více osobám. Existují velké a široké rodinné sítě i malé závěsné pro děti, s hlubším lehem minimalizujícím možnost pádu.

Sítě pro celou rodinu mají obvykle rozměry až 260x180 cm a nosnost do 280 kg. Mezi materiály dominuje bavlna s umělou příměsí, 100% organická bavlna a patentované syntetické materiály (textilní vlákno), které ji vzhledem a měkkostí imitují.

Síť stvořená pro romantické chvíle. Materiál: ultra měkká panenská bavlna a zdobná výztuha z exotického dřeva. Vše je doplněno postranním ručně háčkovaným zdobením. Nosnost 200 kg, plocha 400x 125 cm. Cena 9880 Kč.

Foto: HOUPI

Kombinace sítě a kolébky z přírodních materiálů bývají určeny dětem do jednoho roku. Stabilní dřevěný stojan nebo závěsná rozpěrná tyč jsou v tomto případě nezbytné pro bezpečnost.

Sítě na sezení a ležení jsou určeny maximálně dvěma osobám, obvykle s nosností kolem 160 kg.

Houpací set pro děti ve věku 0—15 měsíců. Houpačka má bezpečnostní popruhy a je vhodná jako kolébka. Dřevěný stojan pro síť je z brazilského teaku. Cena 4190 Kč.

Foto: VLADEKO

Pro jednu osobu se vyrábějí tzv. single sítě. Jsou k dostání i v provedení s tyčemi, s nosností 90–150 kg.

Turistické sítě s hmotností od 0,3 kg (100% nylon) a nosností 100 kg lze kombinovat s moskytiérami a stanovým přístřeškem. Mohou být určeny k zavěšení přímo ke kmeni stromů nebo závěsné madlo tvoří dřevěná či kovová konstrukce.

Jak do sítě zpátky

V produktových katalozích často vidíme figuranty ležet v síti ve směru její podélné osy, tj. s hlavou orientovanou k zavěšenému okraji. Ovšem z takové polohy brzy bolí záda. Nejsnazší způsob, jak si bezpečně a pohodlně lehnout, spočívá v následujících krocích:

Obkročíme síť a za zády si ji symetricky roztáhneme. Posadíme se, stabilizujeme polohu.

Jednoduchý stolek během lenošení v síti zajistí, že je vše potřebné po ruce.

Foto: LA SIESTA

Natočíme se bokem k zavěšeným okrajům, takže vytvoříme v síti rovinu. Nohama a zády si síť během lehání roztáhneme.

Ke vstávání využijeme jako madla znovu zavěšené okraje, natočíme se čelem k zavěšenému okraji, síť obkročíme a vstaneme. Čím je síť širší, tím je pro naše pohodlí a pohyb lepší.

POZOR! Do sítě uleháme a usedáme ve vhodném oblečení (žádné ostré zipy, cvoky atd.!). Pokud dojde k natržení, vlákna svážeme nebo díru zalátáme.

Závěsná křesla

Křeslo je většinou určeno jedné osobě, jeho nosnost se pohybuje mezi 100 až 160 kg, záleží na pevnosti použitého materiálu.

Síť nebo křeslo osvěží každý interiér a vyplní účelně prázdné kouty.

Foto: LA SIESTA

Křeslo nezabere mnoho místa, drží na jednom závěsném bodu, takže je řešením v malých prostorách (byt, zahrada i terasa), pestrými barvami osvěží každý volný kout.

Křesla mohou být tvořena pevnějším výpletem (ratan přírodní i umělý) a pro větší pohodlí doplněna polštáři. Vypadají jako kukaně.

Závěsné křeslo Brasil, různé barvy, nosnost 150 kg. Sedací plocha 160x130 cm. Cena 1849 Kč.

Foto: HOUPACISITE. CZ

Výplet často nahrazuje látka (100% bavlna, padákové hedvábí) nebo materiál ze speciálních vláken imitujících bavlnu, který odolá vnějším přírodním podmínkám.

Tvar křesla určuje horní rozpěrná tyč, látka se tak přizpůsobí proporcím i poloze sedícího. Závěsná křesla se dají doplnit podnožkou.

Závěsné křeslo ze dřeva vypadá jako kukaň, rozměry 94x62x180cm. Sed změkčí polštáře. Cena 16182 Kč.

Foto: FAKOPA

Závěsná křesla při sezení nabízejí větší oporu, jsou tudíž vhodná i pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Nejluxusnější křesla mají pro větší stabilitu několik rozpěrných tyčí, podhlavník i podnožku.

Posezení pro menšího dospělého (do 160 cm) díky své hloubce umožní i ležení. Nosnost 100 kg, plocha 100x120 cm. Cena 1690 Kč.

Foto: HOUPI

Houpání

 

Doplňky

Výrobci nabízejí k sítím a křeslům různé typy zavěšení od lan přes háky, pružiny a chemické kotvy pro zavěšení v interiéru.

Existují speciální stojany (dřevěné, kovové) s promyšlenou konstrukcí. Jdou rozložit, takže se snadno uskladňují. Odpočinek v houpací síti nebo křesle lze zpříjemnit polštářem, dekou, moskytiérou. K dostání jsou také závěsné kapsy nebo jednoduché stolky, které snadno zabodneme do země vedle sítě/křesla.

 

Víte, že ...

 

předozadní houpání v závěsném křesle aktivuje tělo i mozek?

 

…boční houpání v síti uvolňuje svaly a přispívá k usnutí?

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků