Hlavní obsah
Designér Philip Starck a jeho originální designový nábytek do moderních interiérů Foto: starck.com, archiv Philipa Starcka, Kartell

Designér Philip Starck navrhuje nábytek v barvách letošní sezóny

Philip Starck je jedním z nejslavnějších designérů dnešní doby. V současnosti navrhuje velmi sytě barevné a zářivé nábytkové kusy a doplňky do domácnosti. Právě tato barevnost je letos velmi v kurzu v módě i v designu.

Designér Philip Starck a jeho originální designový nábytek do moderních interiérů Foto: starck.com, archiv Philipa Starcka, Kartell
Designér Philip Starck navrhuje nábytek v barvách letošní sezóny

Třiašedesátiletý francouzský designér Philip Starck tvoří ve Francii a často se i inspiruje historií francouzského designu. Slávu mu přinesly především jeho originální návrhy židlí a křesel.

Nábytek vzniká v pestré barevné škále a zapadne tak do současných moderních interiérů, které fandí svěžím a jasným barvám.

Designér rád pracuje s průhledným plastem a inspiruje se i historickým francouzským nábytkem.

Foto: Cult Furniture, starck.com

Designérovy návrhy jsou střídmé a často vznikají jen z jednoho materiálu s jasnou barevností. Na dekorativní vzory si Philip Starck rozhodně moc nepotrpí.

Designér navrhuje i předměty běžné potřeby.

Foto: archiv Philipa Starcka

Designér spolupracoval s řadou slavných italských i mezinárodních firem - Driade, Alessi, Kartell nebo i s Vitrou. Do publikací o historii designu se Starck zapsal svým ikonickým lisem na citron.

Starck má rád komaktní materiály, ze kterých dává vzniknout jednoduchým předmětům - například lisu na citron nebo stoličce.

Foto: starck.com, Red Candy

Řada Starckových návrhů je z plastu a hodí se tak do interiéru i exteriéru. Jde například o jeho sedací nábytek s názvem Louis Ghost, Masters nebo robustní Bubble Chair. Starck se zároveň snaží srazit cenu za designový nábytek a usiluje o to, aby jeho návrhy nebyly dostupné jen movité elitě. Jeho přístup k prodeji designových kusů je tak označován jako demokratický.

Ikonická křesla Bubble navrhl Philip Starck z plastu.

Foto: starck.com

Starckovým cílem je, aby jeho návrhy byly co nejfunkčnější a nebyl na nich zbytečně plýtván materiál.

Většina Starckových návrhů vzniká v široké škále barevných variací.

Foto: starck.com

Starck se dnes věnuje i práci architekta, navrhuje hlavně interiéry hotelů a restaurací i čistě technické objekty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků