Hlavní obsah

Koupelny prochází stejně jako celý interiér našich domů a bytů módními vlnami. Současné trendy přejí zejména přírodním materiálům, stále více se v koupelnách prosazuje například dřevo. Strohý design z plastu, studených kovů a hygienická bílá barva ve spojení s přírodními materiály dostanou jiný rozměr.

Atraktivní minimalismus v koupelně

Moderní koupelny se i díky tomu stávají stále více místnostmi pro relaxaci. K dotvoření pohodové atmosféry je dřevo ve svém přirozeném provedení ideální volbou. 

"Dřevo jako materiál plně vyhovuje tvůrcům koupelnového nábytku pro svůj přirozený vzhled, ideálně se hodí pro současný trend jednoduchého, až minimalisticky strohého designu koupelen," říká Radovan Hruška ze společnosti Sapho koupelny.

Dřevo je v koupelně velmi působivým materiálem. Foto: Sapho koupelny

Dřevěný minimalismus

Minimalismus se v koupelnách projevuje především čistými liniemi, elegancí a čitelností interiéru, zároveň vysokou mírou účelnosti a funkčnosti zařízení. Dřevo je pro tento styl jako stvořené, díky speciálním technologiím laků je také hygienické, voděodolné a nenáročné na údržbu.

Nábytek se vyznačuje jednoduchými čtyřhrannými tvary, doplněné ladnými a odlehčujícími zaobleními. Výhodou je spousta úložného prostoru na řadu nezbytností a drobností, bez kterých si pobyt v koupelně nelze představit.

Čisté linie působí vzdušně. Foto: Sapho koupelny

Jako doplňkový materiál jsou ke dřevu ideální kov a sklo a také některé druhy umělých hmot, které svým vzhledem a vlastnostmi odpovídají současnému designovému trendu strohých a čistých linií.

Své místo nalézají především jako doplňkové poličky, korpusy otevřených skříněk nebo jako součásti osvětlení. Kombinací přírodních materiálů, působících hřejivým dojmem, a chladného skla či kovu, docílíme v koupelně zajímavého efektu a elegantní čistoty. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků