Hlavní obsah
Dominantou hlavní kajuty je velká postel s baldachýnem. K zahození není ani vlastní soukromá terasa nabízející panoramatické výhledy. Foto: Profimedia.cz

Architektka navrhla luxusní plovoucí příbytek určený pouze pro ženy

Moderní architektura není vázána téměř žádnými pravidly, a proto je možné v rámci staveb vidět téměř všechno - od klasiky až po neuvěřitelné kýče. Pokud se k tomu navíc přidají neomezené finanční zdroje, můžete si nechat postavit opravdu cokoli a kdekoli. Jako třeba supermoderní jachtu, která je určena výhradně pro ženy.

Dominantou hlavní kajuty je velká postel s baldachýnem. K zahození není ani vlastní soukromá terasa nabízející panoramatické výhledy. Foto: Profimedia.cz
Architektka navrhla luxusní plovoucí příbytek určený pouze pro ženy

Superjachty movitých magnátů, herců či stavitelů nejsou v dnešní době ničím výjimečným. Možná i proto přišla designérka Lidia Bersaniová ze studia Luxury Design s návrhem nad míru luxusní jachty, která má být určena výhradně a pouze ženám.

Podle jejích slov je trh s těmito plovoucími domovy výrazně sexisticky založen, a proto je třeba vyrovnat síly.

La Belle - Kráska. Tak se má jmenovat nejluxusnější jachta světa určená výhradně pro ženy.

Foto: Profimedia.cz

Elegantní bílá jachta o délce 80 metrů vyniká už na první pohled svými zlatými plachtami a veškerým vybavením je zaměřena výhradně na ženskou část populace.

Mezi materiály tak nechybí tolik oblíbené krystaly Swarovski, samozřejmě zlato, dále pak kožešiny a nezapomnělo se ani na květiny.

Bary budou rozmístěny po celém prostoru lodi. Luxus zde doslova čiší z každého koutu.

Foto: Profimedia.cz

Aby byl dojem z lodi naprosto dokonalý, pojmenovala ji její autorka příznačně La Belle, což v překladu znamená kráska, uvádí server Dailymail.

Loď pojme až 12 lidí, kteří budou mít k dispozici kromě soukromých prostor i řadu relaxačních nebo zábavních salónků.

Foto: Profimedia.cz

Jachta svému jménu dostála ve všech ohledech, krása a luxus tu jsou patrné v každém detailu. Což na svých webových stránkách dodává i sama autorka. „Jachta je navržena ve specifickém Bersani stylu. Je zároveň romantická i žádoucí. V barvách převládá bílá, zlatá a slonovinová kost. Interiér je přehlídkou bohatých a komfortních prvků.”

V plovoucím příbytku se bez problému ubytuje až 12 osob, a to v šesti luxusních apartmánech. Hlavní kajuta, umístěná na druhé palubě, je pojata dekadentně. Najdete v ní kulatou postel s baldachýnem, ručně šité luxusní závěsy, květinové koberce i zlaté doplňky, k relaxaci je k dispozici soukromá terasa.

Základní barevné variace tvoří bílá, zlatá a slonovinová.

Foto: Profimedia.cz

Budou-li se cestující náhodou ve svých „pokojích” nudit, budou mít k dispozici salónky, restaurace nebo taneční salónek s živou hudbou. Nesmí samozřejmě chybět lázeňské centrum se všemi možnými procedurami, bazén a sauna.

Výčet není ale zdaleka u konce. K zábavě či relaxaci poslouží také rozsáhlá knihovna, prodejna kosmetiky, fitness klub. Na palubě je ukryta i diskotéka, kino a divadlo, k dispozici jsou i počítačové hry nebo šipky. Třešničkou na dortu je pak místnost, kde najdete ledovou fontánu a kde můžete mít na přání i opravdový sníh.

Při návrhu každé z místností je na prvním místě jediné - kvalita. Jednoduše to nejlepší, co je k mání.

Foto: Profimedia.cz

„Cílem je vybavit naši superjachtu tím nejmodernějším a nejluxusnějším, co je možné sehnat. Od techniky po zábavu,” uvedla Bersaniová. Samozřejmostí je tak i heliport, jak jinak než pro zlatý vrtulník.

Když přepych, tak se vším všudy. Zlatý vrtulník tak nesmí chybět.

Foto: Profimedia.cz

Cena za navrhovaný plovoucí luxus nebyla dosud stanovena. „Konečnou částku zatím stále nemáme. Jasné ale je, že chceme postavit nejluxusnější jachtu na světě. Se zlatými prvky, krystaly Swarovski, s různými drahými kameny. Levné to tak rozhodně nebude,” uzavřela návrhářka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků