Spotřebiče do interiéru vždy vybírejte podle stylu převažujícího v kuchyni. Do prostor zařízených v Provence, boho nebo rustikálním stylu volte kousky s retro nádechem, jejichž design je klasický a nadčasový. Pokud jde o barevnost, rozhodně se vyhněte výrazným a křiklavým barvám.

Konvice Vera je pokrytá zlatem a ohřeje vodu na teplotu v rozmezí 45°C až 100 °C.

Konvice Vera je pokrytá zlatem a ohřeje vodu na teplotu v rozmezí 45 °C až 100 °C.

FOTO: Luxxdesign

Obecně nic nezkazíte, pokud vsadíte na konvice v černém nebo bílém provedení. Ty v zásadě zapadnou do jakéhokoli interiéru a nebudou působit rušivým dojmem.

Bílé kousky budou dobře ladit s mramorem a mědí, což jsou materiály, které jsou dnes v kuchyních hodně trendy.

Elegantní bílé konvice Brillante a Artisan ladí s dnešními trendy materiály.

Elegantní bílé konvice Brillante a Artisan ladí s dnešními trendy materiály.

FOTO: Zboží.cz

Aktuálně je v kuchyňském i interiérovém designu hodně v kurzu brutalistní styl. Dominují mu chladné materiály, jakými jsou sklo, beton a ocel. Do takových kuchyní se vyplatí volit kousky z nerez oceli, které budou barevně i materiálově skvěle ladit s ostatním vybavením.

Konvice Catler umožňuje navolit si požadovanou teplotu podle potřeby.

Konvice Catler umožňuje navolit si požadovanou teplotu podle potřeby.

FOTO: Novinky

Minimalistickým kuchyním budou zase slušet kousky, které mají jednoduchý a nekomplikovaný tvar.

Inspirovat se můžete třeba konvicemi, které byly oceněny v německé soutěži o nejlepší design Red Dot Award a mají červený puntík upozorňující na inovativní design a dobrou kvalitu produktu.

Zlevo: konvice Balmuda umožňuje precizní zalití kávy vodou a konvice Stagg, která má malou LCD obrazovku, která ukazuje jak probíhá proces ohřívání vody.

Zleva: konvice Balmuda umožňuje precizní zalití kávy vodou a konvice Stagg, která má malou LCD obrazovku. Ta ukazuje, jak probíhá proces ohřívání vody.

FOTO: Archiv soutěže Red Dot Award

Hi-tech domácnosti, ve kterých jsou vítané všechny nejmodernější spotřebiče s mnoha funkcemi, by zase měly být vybaveny chytrými konvicemi.

Pomocí aplikace dostupné pro zařízení iOS i Android si můžete nastavit přesný čas, kdy chcete, aby se vám uvařila voda, i si navolit požadovanou teplotu od 40° do 100° C. Můžete tak přijít domů z kanceláře přesně na pátou a ihned začít servírovat čaj.

Může se vám hodit na Zboží.cz: