Dřevěný dům s jasně růžovou fasádou a taškovou střechou má dvě podlaží, jež jsou plně zařízena. Nábytek stojí na podlaze, jak by se očekávalo, ovšem tu má zde návštěvník nikoli pod nohama, ale nad hlavou.

Dům je ideálním místem k vytváření veselých fotografií. Stačí je pak jen otočit vzhůru nohama.

Dům je ideálním místem k vytváření veselých fotografií. Stačí je pak jen otočit vzhůru nohama.

FOTO: Profimedia.cz

Mezi místnostmi, které lze ve výstředním domě a vděčné turistické atrakci nalézt, jsou například koupelna, ložnice, dětský pokoj, pracovna nebo obývací pokoj.

Z nábytku nechybějí tradiční kusy, jako například toaleta, postele, skříně, na „podlaze” v dětském pokoji je dokonce i koberec, v oknech jsou závěsy. Milovníka detailů jistě potěší, že jsou roztažené správným způsobem, tj. také vzhůru nohama.

V dětském pokoji nechybí na zemi ani koberec. Typický dětský nábytek.

V dětském pokoji nechybí na zemi ani koberec. Typický dětský nábytek.

FOTO: Profimedia.cz

Dům je sestaven z dřevěných panelů, které do sebe zapadají jako veliké kostky lega. Interiér je obložen dřevem v přírodní barvě a první návštěvníci, kteří se do něj podívali, popisovali redaktorům serveru Daily Mail svůj zážitek jako zcela bizarní.

„Rozhodně to není místo, které byste chtěli navštívit, když máte kocovinu,” popsal další s typickým anglickým smyslem pro humor.

Interiér je celý obložen přírodním dřevem. Designéři budou v průběhu dalších dní ještě na domě pracovat a zařizovat jej dál.

Interiér je celý obložen přírodním dřevem. Designéři budou v průběhu dalších dní ještě na domě pracovat a zařizovat jej dál.

FOTO: Profimedia.cz

Stavba domu zabrala jedenáct dní a od samého počátku jeho majitelé dostávali samé pozitivní reakce. Jak dlouho ovšem nevšední atrakce v přímořském městě zůstane, není jisté.

Minimálně do června roku 2019 si mohu zájemci přijít vyzkoušet, jak na tom jsou se žaludkem i s kreativitou při vytváření vlastních snímků v místnostech orientovaných vzhůru nohama.

Kdo má cit pro detail, jistě si všimne, že i závěsy v oknech jsou správným způsobem roztažené.

Kdo má cit pro detail, jistě si všimne, že i závěsy v oknech jsou správným způsobem roztažené.

FOTO: Profimedia.cz

„Po prvních sedmi měsících je zatím zcela otevřené, co bude dál, ale rádi bychom tu nalezli trvalejší domov,” řekl pro Daily Mail majitel atrakce Tom Dirse ze společnosti Upside Down House UK, jež dům vybudovala a která ho vlastní.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz: