Zlomovým okamžikem se stala návštěva brněnského showroomu výrobce koupelnového a kuchyňského nábytku Le Bon. Právě zde si majitelé uvědomili, že bílá je sice efektní, ale kuchyň v tmavých tónech působí elegantněji.

Do kovové konstrukce designéři začlenili i tubus digestoře.

Do kovové konstrukce designéři začlenili i tubus digestoře.

Víceúčelový úložný prostor, umístěný na vrchu kuchyňského ostrůvku, v sobě ukrývá spoustu praktických prvků. Zabudovaným kastlíkem na bylinky počínaje, přes výklopný box až po boční niku na drobnější předměty, které chce mít rodina neustále po ruce.

Víceúčelový úložný prostor, umístěný na vrchu kuchyňského ostrůvku, v sobě ukrývá spoustu praktických prvků. Zabudovaným kastlíkem na bylinky počínaje přes výklopný box až po boční niku na drobnější předměty, které chce mít rodina neustále po ruce.

Kuchyň ve vile má totiž dostatek světla a díky tomu ji bylo možné ladit barevně i jinak, dokonce nebyl důvod vyhýbat se i vysloveně tmavším barvám.

V showroomu se proto nakonec rychle domluvili a designéři společnosti jim navrhli nejenom zařízení kuchyně, ale také koupelny a předsíně.

Pracovní deska je skleněná, v saténově černé barvě.

Pracovní deska je skleněná, v saténově černé barvě.

Autoři návrhu nápaditým způsobem zkombinovali hned několik barev a také materiálů. Na nábytek použili dubovou dýhu vyrobenou ze starých dubových trámů. Povrchy kuchyňského nábytku tak zdobí dýha s nádherně jasnou kresbou, která dodává prostoru pocit ojedinělosti a výjimečnosti.

Hezkým doplňkem jim pak jsou šedé a černé plochy z odolného kompaktního laminátu, jejichž praktickou vlastností je snadná údržba a především - nejsou na nich vidět otisky prstů.

Překvapení! To, co vyhlíží na první pohled jako běžná skříň, je ve skutečnosti umně maskovaná spíž.

Překvapení! To, co vyhlíží na první pohled jako běžná skříň, je ve skutečnosti umně maskovaná spíž.

Dřevěná dýha s hezky jasnou kresbou se velice pěkně vyjímá ve společnosti ploch v šedé a černé barvě.

Dřevěná dýha s hezky jasnou kresbou se velice pěkně vyjímá ve společnosti ploch v šedé a černé barvě.

Kuchyň však na první pohled upoutá především kovovou konstrukcí nad ostrůvkem. Tvoří ji soustava polic, mezi něž je včleněn tubus digestoře. I ten má temně šedou barvu, police pak oživuje živá zelená květina.

Zajímavé je rovněž řešení svítidel. Ta rovněž procházejí skrz kovovou konstrukci, autoři návrhu pro ně pak zvolili moderní, zcela minimalistický styl.

Stejný materiál, jaký se objevuje na nábytku v kuchyni, je možné objevit například v koupelně. I zde je kombinován se šedou barvou, kterou má v tomto případě stěrka na zdi.

Stejný materiál, jaký se objevuje na nábytku v kuchyni, je možné objevit například v koupelně. I zde je kombinován se šedou barvou, kterou má v tomto případě stěrka na zdi.

Ostrůvek je osazen pracovní deskou z tvrzeného skla v elegantní saténové černé barvě, nad níž se hezky vyjímá dřevěný úložný prostor se zabudovaným kastlíkem na bylinky, nenápadným výklopným boxem a praktickou postranní nikou.

Hezkým prvkem prostorné kuchyně je robustní skříň s povrchem z dubové dýhy, jejíž centrální část tvoří poličky na kuchařské knihy, za dveřmi jsou pak ukryté regály s potravinami.

V předsíni má šedou barvu hlavní skříň se zajímavě řešenými úchyty, i zde je použito dubové dřevo.

V předsíni má šedou barvu hlavní skříň se zajímavě řešenými úchyty, i zde je použito dubové dřevo.

Ostatně dýha z dubových trámů se v bytě objevuje ještě na dalších místech, například v již zmiňované koupelně a předsíni. Právě tento materiál designéři použili jako prvek, který nápaditým a nenásilným způsobem sjednocuje celý interiér vily.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz: