Klasický motiv rtů může mít i lehce kýčovitý nádech. Interiérovou klasikou je bezpochyby pohovka ve tvaru rtů inspirovaná surrealistickým dílem Salvadora Dalího. Tento motiv je i běžnou součástí pop-artového stylu, může být kombinován s neony a umělými materiály.

Prostor doslova rozsvítíte lampou s motivem rtů. Pokud nechcete investovat velké částky do valentýnské výzdoby, volte třeba jen balonky.

Prostor doslova rozsvítíte lampou s motivem rtů. Pokud nechcete investovat velké částky do valentýnské výzdoby, volte například jen balónky.

FOTO: Smithers of Stamford, Candle and Cake

Polibky mohou rovněž zpestřit stolování, a to nejen jako nášivky na prostírání nebo ubrusu. Valentýnské snídani dodáte romantického ducha třeba dezertem s dekorací ve tvaru rtů z kakaa nebo cukru.

V kuchyni partnera okouzlíte kávou s posypem na mléčné pěně ve tvaru rtů vytvořeným díky šabloně nebo drobnými dekoracemi.

V kuchyni partnera okouzlíte kávou s posypem na mléčné pěně ve tvaru rtů vytvořeným díky šabloně, nebo malými sladkými dekoracemi.

FOTO: TakaTomo.de

Odvážnější jedinci mohou čerpat inspiraci z díla výtvarnice Andrey Mary Marshallové, které nese název "Lip Service Dinner Series". Na jedné straně lžic jsou ručně malovaná ústa nejvlivnějších hollywoodských celebrit, na druhé straně jejich vagíny. Na nožích je úsměv herečky Marilyn Monroe.

Stolování zpestří příbory s motivem rtů a úsměvů.

Stolování zpestří příbory s motivem rtů a úsměvů.

FOTO: Profimedia.cz

Rudá, která je s těmito motivy neodmyslitelně spojena, je barvou, jež vzbuzuje vášně, podporuje chuť k jídlu a symbolizuje lásku. Vyplatí se ji nechat vyniknout na jednobarevném nebo černobílém pozadí.

Vyplazený jazyk oživí a zpestří jinak všední interiér.

Vyplazený jazyk oživí a zpestří jinak všední interiér.

FOTO: Smithers of Stamford, Monsterzeug

Stolování doladí hrnečky nebo servis s motivem polibku, které rozhodně zaujmou na první pohled. Příliš se ale nehodí do restaurací, kde v hostech nemusejí vyvolávat příjemné emoce.

Hrníčky s potiskem s motivem rtů zpestří valentýnské stolování.

Hrnečky s potiskem a motivem rtů zpestří valentýnské stolování.

FOTO: Denise O' Sullivan Ceramics a Design, Yellow Octopus

Pokud hledáte inspiraci na valentýnské dekorace, ale chcete se vyhnout všednosti, můžete sáhnout i po motivu plameňáků, kteří otočení k sobě vytvoří efektní srdcovitý motiv. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: