Hodiny v měděné barvě a v klasickém provedení s arabskými nebo římskými číslicemi působí lehkým retro dojmem. Je tomu tak především u budíků, které budou působit trendy, ale zachovávají si i žádoucí staromilský vzhled.

Budíky v měděných tonech se stanou stylovou ozdobou nočních stolků.

Budíky v měděných tónech se stanou stylovou ozdobou nočních stolků.

FOTO: Artisanti, Puji

Pokud hledáte hodiny spíše do minimalisticky až industriálně řešeného interiéru, pak volte raději kousky, které číslice neobsahují. Sice bude chvíli trvat, než si na takové hodiny zvyknete, ale budou působit čistým a nekomplikovaným dojmem.

Barva by měla na hodinách plně vyniknout. Vyhněte se proto výrazných číslic a volte klidně i hodny bez nich.

Barva by měla na hodinách plně vyniknout. Vyhněte se proto výrazným číslicím, volte klidně i hodiny bez nich.

FOTO: DaWanda

Velkým hitem je také prosvětlování už tak světlých interiérů, zejména dámských pokojů. Právě měděná barva se k bílé skvěle hodí. Dobře vypadá i kombinace měděné a bílého, ideálně carrarského mramoru, který je velmi nadčasovým materiálem.

Trendem je minimalistické provedení i kombinace s bílou barvou.

Trendem je minimalistické provedení i kombinace s bílou barvou.

FOTO: Yellow Octopus, Fisura (2x)

V pánských pokojích a loftových interiérech, kterým je obecně vlastní trochu drsnější styl, se nemusíte bát sáhnout i po kombinaci měděné a černé. V této variantě lesk měděné barvy skvěle vynikne, černé pozadí jeho efekt jen podtrhne.

Do moderních interiérů volte třeba budík s reproduktorem s technologií bluetooth.

Do moderních interiérů volte například budík s reproduktorem a technologií bluetooth.

FOTO: Lime Lace

Měděná barva v interiéru působí hřejivým a teplým dojmem. Rozhodně se nehodí do prostor, kterým dominují chladné tóny a doplňky z oceli. Můžete ji ale kombinovat s dalšími metalickými lesklými barvami typu zlatá nebo bronzová. Interiér pak navíc získá punc luxusu.