Nábytek ze sudů vzniká ručně s respektem ke každému jednotlivému kousku, jeho vzhledu a vlastnostem. Sudy se brousí a tvarují do požadovaných velikostí. Vznikají z nich židle, křesla, stolky, stojany na lahve, konferenční stolky, barové židle, věšáky, podnosy, zásobníky na dřevo aj.

Variabilitaproměn sudů je velká. Vznikají z nich židle, stoličky, barové židle. Klasikou zůstávají stolky z celých sudů.

Variabilita proměn sudů je velká. Klasikou zůstávají stolky z celých sudů.

FOTO: Toskánské víno, Novinky.cz

Výhodou sudů je jejich vysoká odolnost vůči nepříznivému počasí. Skvěle se tak hodí i na zahrady a terasy, kde díky své barvě i materiálu skvěle splynou s přírodním prostředím.

Posezení ze sudů si můžete vyzkoušet nedaleko lanovky na Černé hoře.

Posezení ze sudů si můžete vyzkoušet nedaleko lanovky na Černé hoře.

FOTO: Novinky

Nábytek ze sudů se hodí i do rustikálního interiéru, vhodný je i do prostor zařízených v Provence stylu. Sudy je možné podle přání i barvit a lakovat a nábytek tak sladit s ostatním vybavením domácnosti.

Křesílka a stolek ze sudů jsou ideálními nábytkovými kousky ke krbu.

Křesílka a stolek ze sudů jsou ideálními nábytkovými kousky ke krbu.

Pokud vás nábytek ze sudů baví, možná vás zaujme i obdobný styl z barelů. Ten je obecně vhodný do interiérů mladších generací, do industriálních a loftových interiérů.

Nábytek z ropných sudů s práškovým nástřikem je ideálním kouskem do loftových interiérů.

Nábytek z ropných sudů s práškovým nástřikem je ideálním vybavením do loftových interiérů.

FOTO: DaWanda

Zatímco sudy uplatníte v prostorách zařízených spíše v teplých zemitých tónech, kousky vzniklé z barelů se hodí do interiérů, kterým vládnou chladné tóny a materiály, jako je ocel, sklo nebo beton.

Loftový interiér doladíte grilem na dřevěné uhlí z barelu nebo hrnkem ve tvaru sudu.

Loftový interiér dolaďte grilem na dřevěné uhlí z barelu nebo hrnkem ve tvaru sudu.

FOTO: DMAX shop (2x)

Podobně zábavnými kousky jsou i křesla, židle nebo stolky vzniklé z klasických popelnic od designéra Jana Vopálky. I ty zapadnou do industriálních interiérů. [celá zpráva]