Během veletrhu byl laické i odborné veřejnosti představen nevšední nábytek navržený podle živých organismů. Designéry inspirovaly houby s nepravidelnými klobouky a hladkým povrchem.

Návrháři se inspirovali skutečnými přírodními tvary a navrhli sdružené sedačky imitující růst hub ve větším množství.

Autoři se inspirovali skutečnými přírodními tvary a navrhli sdružené sedačky imitující růst hub ve větším množství.

Nábytek podle informací MAD Architects původně vznikl v rámci rozsáhlé výstavy veřejného umění Living Zhangjigang, která se konala v Zhangjigang Hi-Tech Parku v okrese Pudong v čínské Šanghaji.

Kolekce s názvem „Mogu” měla velký úspěch, proto se designéři rozhodli v ní pokračovat. Dnes lavičky vznikají v řadě barevných a materiálových provedení, jsou určeny pro venkovní i interiérové užití.

Běžné lavičky už dnes nefrčí. V podlední době se stále častěji objevují originálnější kusy exteriérového nábytku. Toto je bezpochyby jeden z nich.

Běžné lavičky už dnes nefrčí. V poslední době se stále častěji objevují originálnější kusy exteriérového nábytku. Toto je bezpochyby jeden z nich.

MAD Architects uvádí, že designéři se během navrhování pokusili vyrobit nábytek, který by měl tvary na pomezí nábytku a soch. Lavičky jsou vytvořeny tak, aby mohly být seskupeny v nesčetných kombinacích a rozptýleny po veřejném městském prostoru stejně jako houby v lese.

Lesklé varianty se hodí do futuristicky zařízených ineriérů.

Lesklé varianty se hodí do futuristicky zařízených interiérů.

Cílem je poskytnout uživatelům pocit, že odpočívají v přírodním prostředí. Na první pohled to tak vypadá, že nábytek vyrůstá přímo ze země a že jde jen o zvětšené houby.

Jde o nábytek, který by bezpochyby zpestřil nudné veřejné prostory.

Jde o nábytek, který by bezpochyby zpestřil nudné veřejné prostory.

I u nás se ale v poslední době objevují první vlaštovky v podobě zajímavějších kousků. Jde o betonová křesla nebo křesla podél cyklostezek. Zajímavým kouskem je i solární lavička. [celá zpráva]