Oděvní móda a trendy v oblasti bytového textilu a dekorací se odedávna doplňují. Důkazem toho je i vzor harlekýn, který je inspirován oblekem sluhy z Commedia dell´arte. Jde o motiv opakujících se barevných kosočtverců. Základem tohoto slavného vzoru je tak pestrý kostým.

Jde o poměrně výrazný dekorativní prvek, kterým by se v interiéru mělo šetřit. Pokud chcete, aby prostor působil uměřeným a střídmým dojmem, volte ho jako dominantní vzor, ostatní prvky už volte jednobarevné. Případně můžete kombinovat s dalšími nadčasovými geometrickými vzory.

Polštářky s kosočtverci dodají interiéru nadčasový vzhled.

Polštářky s barevnými kosočtverci dodají interiéru nadčasový vzhled.

FOTO: Babyssimo, TakaTomo

Barevné kosočtverce dodají na živosti každé párty. Uplatňují se na jednorázovém papírovém nádobí i na ubrouscích. Vzor totiž odkazuje právě ke zmíněné komické divadelní postavě a barevné kosočtverce jsou tak symbolem dobré zábavy a vtipu.

Geometrické vzory se skvěle hodí k uměřenému severskému stylu.

Geometrické vzory se skvěle hodí k uměřenému severskému stylu.

FOTO: Boyd Blue, Sisters Guild

Harlekýnem se můžete nechat jen volně inspirovat a sáhnout i po dekoracích s geometrickými vzory, které jej připomínají jen opticky.

Trojúhelníkový vzor je skvělou alternativou podkud chcete v interiéru dosáhnout podobného efektu jako se vzorem harlekýn.

Trojúhelníkový vzor je skvělou alternativou, pokud chcete v interiéru dosáhnout podobného efektu jako s harlekýnem.

FOTO: iDecorate, TheRugSeller.co.uk

Geometrické opakující se vzory byly hodně oblíbené v kubistickém stylu. Inspiraci tak můžete hledat třeba i v domě u Černé Matky Boží v Praze, kde je k vidění řada krásných interiérových kousků s geometrickými prvky. [celá zpráva]

Vzor můžete kombinovat i s motivem protáhlejších tvarů nebo trojúhelníků.

Vzor můžete kombinovat i s motivem protáhlejších tvarů nebo trojúhelníků.

FOTO: Granite Lane, NIK Online

Jednoduché geometrické vzory jsou samy o sobě vkusnou dekorací, nemusíte se tak bát ani výraznější barevnosti nebo lesklých odstínů. Ty dodají interiéru punc luxusu.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: