Administrativní centrum Piano má mít pět nadzemních podlaží, každé nabídne plochu přibližně 2000 m². Budova připomene nástroj především rastrem fasády. Ta tak z dálky vypadá jako klávesy koncertního křídla. Tvar křídla bude evokovat i vyklápějící se horní atika.

Budovu navrhl český ateliér s mezinárodní působností CMC architects. Půjde o jednu z budoucích architektonických dominant Českých Budějovic.

Fasádu stavby budou dekorovat okna připomínající svým tvarem klávesy.

Fasádu stavby budou dekorovat okna připomínající klávesy.

Mezi křídly má být v přízemí umístěna průchozí pasáž ústící do atria, která se stane ústředním prostorem budovy.

Nástroj se stal inspirací i pro vznik schodiště

Nápaditým architektonickým počinem jsou i speciální schody v metru v čínské provincii Che-nan a městě Čeng-čou. Ty při chůzi vydávají tóny.

Jde tak o zábavnou hračku pro dospělé, která nápaditě zpestřuje veřejný prostor. Schodiště se ostatně tvarově k tomuto počinu přímo nabízí. [celá zpráva]

Schody do metra znějí jako klavír kdykoliv na ně někdo stoupne

Schody do metra znějí jako klavír, kdykoli na ně někdo stoupne.

FOTO: zifei, Newsflare

Klávesy se objevují i jako motivy na povlečení, polštářích nebo květináčích. Jejich uměřená a jednoduchá barevnost se skvěle hodí rovněž k uměřenějšímu severskému stylu.

Černobílý motiv kláves může zdobit i interiérové kousky.

Černobílý motiv kláves může zdobit i interiérové kousky.

FOTO: Arc and Family, DaWanda

Tyto kousky ocení také muzikanti a majitelé hudebních klubů. Ti by se mohli nechat inspirovat i hodinami ze starých vinylových desek, které jejich interiéru také dodají na stylovosti. [celá zpráva]