Každý skleník musí mít okna. Platí pravidlo, že na 5 m2 potřebujeme jedno střešní okno.

Okna mohou mít manuální nebo automatické otevírání (samo větrá, když je třeba), což je ideální na dobu dovolené, nebo když se zdržíme.

Hobby skleník pro zahrádkáře Perfekt má jednokřídlé dveře na panty, střešní větrací okna. Dovybavit ho lze praktickým regálem.

Hobby skleník pro zahrádkáře Perfekt má jednokřídlé dveře na panty, střešní větrací okna. Dovybavit ho lze praktickým regálem.

FOTO: OBI

Kdybychom nevětrali, rostliny se spálí a práce přijde vniveč. Větrat dveřmi se nedoporučuje, dovnitř může vniknout zvíře, navíc chladnější vzduch jde přímo ke kořenům rostlin a těm to vadí.

Okna jsou k dispozici nejen střešní, ale i boční (zhruba ve výšce 50-70 cm nad zemí).

Komfort větrání nabízí automatický otvírač, kterým lze vybavit každé okno. Skleník bude odvětraný v době naší nepřítomnosti, rostlinky se nespálí a neuschnou.

Komfort větrání nabízí automatický otvírač, kterým lze vybavit každé okno. Skleník bude odvětraný v době naší nepřítomnosti, rostlinky se nespálí a neuschnou.

FOTO: WWW.GIVE.CZ (3x)

Odložíme a zavěsíme na poličky

Uvnitř skleníku stále potřebujeme nářadí i přesazené rostliny někam uložit. Proto oceníme rozmanité poličky, regály a úchyty.

Závěsné police uvnitř skleníku v prostoru nezabírají místo a dobře nám slouží.

Závěsné police uvnitř skleníku v prostoru nezabírají místo a dobře nám slouží.

V hlavní sezóně jsou praktické vyvazovací systémy v podobě různých plastových sítí. V klidu unesou i giga okurky, které se po nich pnou.

Sítě mají oka o velikosti 15 x 15 cm, délka podle potřeby a velikosti skleníku 2, 5 nebo 10 m, cena 15 Kč/bm.

Doplňky pro fajnšmekry

Kdo se pěstování rostlin ve skleníku věnuje s láskou a je pro něho koníčkem, postupem času přijde na to, že potřebuje i jiné vychytávky. Semínkům rostlin se skvěle daří na vyhřívací podložce, která se vyrábí v různých velikostech a výkonech.

K dispozici jsou i pěstební stanice s termostatem, které udržují konstantní teplotu a v případě potřeby ji zvýší.

Posuvné dveře šetří místo, ale vyžadují větší údržbu. Musíme pravidelně a pečlivě čistit vodicí lišty.

Posuvné dveře šetří místo, ale vyžadují větší údržbu. Musíme pravidelně a pečlivě čistit vodicí lišty.

Praktický je i teploměr, jenž nás informuje o tom, jaká teplota byla ve skleníku v poledne a v noci v jakémkoliv ročním období, abychom měli srovnání.

Příjemná je rovněž kapénková závlaha, kdy se voda vsákne přímo do země, a my nemusíme tahat do skleníku konve s vodou.