V komerční a rezidenční londýnské oblasti Vauxhall byla otevřena nová restaurace v rámci místní galerie. Nese název Pharmacy 2 neboli Lékárna č. 2 a bude nabízet tradiční britskou kuchyni. Otevřeno bude i po skončení otvírací doby galerie. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout interiér jako volné pokračování expozice.

Interiér díky své pestrosti doslova září i do exteriéru.

Interiér díky své pestrosti doslova září.

Newport Street Gallery je Hirstovým dlouhodobým projektem, jehož cílem je sdílet svou sbírku umění s co nejširší veřejností. Zatímco v galerii budou moci návštěvníci zhlédnout díla jiných umělců, Pharmacy 2 nabídne i některá Hirstova díla.

Žralok zalitý ve formaldehydu od Damienä Hirsta

Žralok zalitý ve formaldehydu od Damiena Hirsta

FOTO: Profimedia.cz

K vidění tak jsou třeba Hirstovy Lékárničky nebo kaleidoskopická díla inspirovaná pestrostí motýlích křídel. Vstup do galerie je pro návštěvníky zdarma.

Ve vitrínách nechybí obaly od léků coby dekorace.

Ve vitrínách nechybí obaly od léků coby dekorace.

„Restaurace Pharmacy 2 spojuje dvě z mých největších vášní, kterými jsou umění a jídlo,” uvedl Hirst. Projekt také odráží umělcův dlouhodobý zájem o vědu, medicínu a farmacii.

Damien Hirst si pohrál s drobnými symboly, které k farmacii patří.

Damien Hirst si pohrál s drobnými symboly, které k farmacii patří.

Interiér zaujme řadou detailů. V oknech jsou k vidění šroubovice DNA, v mramorové podlaze jsou vsazeny pilulky, které jsou i všité do kožených sedadel.

Restaurací se můžete i nechat jen volně inspirovat a podobnými kousky si zařídit interiér u sebe doma.

Osvětlení připomínající léky zapadne do moderních a futuristických interiérů.

Osvětlení připomínající léky zapadne do moderních a futuristických interiérů.

FOTO: Novinky.cz, Ikea

Inspirace medicínou a lékárnou se hodí spíš do obývacích pokojů mladší generace. Oblé tvary a pestré výrazné barvy obecně zapadnou do futuristicky zařízených prostor. Začlenit můžete i prvky připomínající laboratorní baňky. [celá zpráva]