Štětec — absolutní nezbytnost, kterou jídlo před grilováním a během něj potíráme olejem, aby se nepřilepilo.

Rošt na hamburgery (159 Kč) usnadní práci i při přípravě ryb. Maso se griluje postupně z obou stran a drží požadovaný tvar.

Rošt na hamburgery (159 Kč) usnadní práci i při přípravě ryb. Maso se griluje postupně z obou stran a drží požadovaný tvar.

FOTO: MOUNTFIELD (3x)

Grilovací kleště — usnadní obracení většiny grilovaných specialit. Přednost dáme kleštím z nerezové oceli.

Profesionální kvalitní nerezový set nářadí BBQ (589 Kč) ocení všichni milovníci grilování.

Profesionální kvalitní nerezový set nářadí BBQ (589 Kč) ocení všichni milovníci grilování.

Široká kovová špachtle z nerezové oceli pomůže obrátit hamburgery, steaky i rybí filety.

Vidlička s dřevěným držadlem se hodí při zvedání větších kusů pečeného masa nebo drůbeže z roštu. Při grilování do masa nepícháme, abychom nepřišli o šťávu.

Kompaktní zapalovací komín Weber® (489 Kč) – tato přenosná pomůcka rychle a snadno nažhaví brikety na správnou teplotu pro grilování.

Kompaktní zapalovací komín Weber® (489 Kč) – tato přenosná pomůcka rychle a snadno nažhaví brikety na správnou teplotu pro grilování.

FOTO: WWW.WEBERSTEPHEN.CZ (3x)

Grilovací rukavice — delší rukavice zabrání popálení předloktí.

Rukavice na grilování Char-Broil (145 Kč) je neodmyslitelnou součástí každého grilování nejen proto, že chrání naše ruce před žárem a spálením, ale navíc podpoří image profesionála.

Rukavice na grilování Char-Broil (145 Kč) je neodmyslitelnou součástí každého grilování nejen proto, že chrání naše ruce před žárem a spálením, ale navíc podpoří image profesionála.

Špízy se prodávají ve všech tvarech a délkách — od nejjednodušších ocelových až po špízy s dvojitým pozinkováním. Kdo negriluje často, vystačí si se špízy bambusovými, které musí před použitím namočit na půl hodiny do studené vody.

Lis na hamburgery Weber Original™ (409 Kč) využijeme pro snadnou přípravu plochých, jednotných placiček masa i zeleniny či masových karbanátků. Lis má nylonovou rukojeť s texturovaným protiskluzovým úchopem, který lze oddělit a snadno očistit.

Lis na hamburgery Weber Original™ (409 Kč) využijeme pro snadnou přípravu plochých, jednotných placiček masa i zeleniny či masových karbanátků. Lis má nylonovou rukojeť s texturovaným protiskluzovým úchopem, který lze oddělit a snadno očistit.

Kuchyňská minutka se osvědčila při grilování se zavřeným poklopem, kdy jídlo nevidíme.

Grilovací kartáč s nerezovými mosaznými štětinami nám usnadní čištění grilu.

Vpichovací teploměr se osvědčil při pečení kusů masa silnějších než 2,5 cm.

Vpichovací teploměr Outdoorchef Gourmet Check (1140 Kč) změří teplotu uvnitř masa i teplotu okolního prostředí. Na obě teploty si můžeme nastavit alarm.

Vpichovací teploměr Outdoorchef Gourmet Check (1140 Kč) změří teplotu uvnitř masa i teplotu okolního prostředí. Na obě teploty si můžeme nastavit alarm.

Ukazuje teplotu uvnitř masa. Během grilování se teploměr nikdy nenechává zabodnutý v mase.

Brikety Weber Long Lasting Premium (7 kg/299 Kč a 3 kg/149 Kč) poskytují rovnoměrnou teplotu pro grilování až na čtyři hodiny. Rozhoří se do cca 30 minut a hoří při konstantní teplotě. Lze je použít i opakovaně po vyhasnutí.

Brikety Weber Long Lasting Premium (7 kg/299 Kč a 3 kg/149 Kč) poskytují rovnoměrnou teplotu pro grilování až na čtyři hodiny. Rozhoří se do cca 30 minut a hoří při konstantní teplotě. Lze je použít i opakovaně po vyhasnutí.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: