Projekt 3xR má tři základní hesla, která vystihují proces vzniku nových interiérových objektů - „Redukuj, renovuj, recykluj“. Nejdřív se shromažďuje poškozený nábytek a z něj pak vybraní designéři vytvářejí nové kusy.

Odpad se tak pro designéry stává atraktivním materiálem, který díky jejich kreativitě může sloužit dalším generacím.

Pigpongový stůl od Štěpána Kuklíka vznikl z knihovny, květinové dekorace a kuchyňského prkénka.

Pingpongový stůl od Štěpána Kuklíka vznikl z knihovny, květinové dekorace a kuchyňského prkénka.

FOTO: Novinky

Letos stály za pozornost hlavně zajímavé lustry. Zuzana Pavlechová a Mária Čujová si vyhrály s podlahovým materiálem a vytvořily osvětlení Tý-Ko. Blanka Hloušková tvořila z plastové misky na jídlo a obruče z jiného zničeného lustru. Lucie Ulíková zase vytvořila lustr z bílé a černé zátěžové pásky pro svazování palet a z plastové hadičky.

Zleva: působivá osvětlení mohou vzniknout i z podložek na podlahu, objekt Heratbeat od Jana Čermáka je důkazem, že šperk nebo dekorace do interiéru může vzniknout i z odpadu.

Zleva: působivá osvětlení mohou vzniknout i z podložek na podlahu - objekt Heratbeat od Jana Čermáka je důkazem, že šperk nebo dekorace do interiéru může vzniknout i z odpadu.

FOTO: Novinky

Designéři mají na výrobu nového nábytku zhruba necelý týden. Během této doby se snaží vytvořit co nejkvalitnější výrobek s přidanou hodnotou.

Květinové věšáčky od Lenky Damové a Borise Klimka ze sezónní dekorace mají odklápěcí vrchí část, díky čemuž se lehce montují.

Květinové věšáčky od Lenky Damové a Borise Klimka ze sezónní dekorace mají odklápěcí vrchní část, díky čemuž se lehce montují.

FOTO: Novinky

Smyslem akce je ušetřit životní prostředí, a tak pomoci i sami sobě. Po skončení projektu budou díla spolu s dalšími designérskými kousky prodána v internetové aukci, a to 25. listopadu v pražském kině Aero.

Designér Filip Kosatík tvořil objeky z vyhozených dětských židliček. Vytvořil zajíce, buvola i bulldoga.

Designér Filip Kosatík tvořil objekty z vyhozených dětských židliček. Vytvořil zajíce, buvola i buldoka.

FOTO: 3xr

Výtěžek aukce jde na aktivity Sdružení Tereza, putuje tedy k neziskové organizaci, která se zaměřuje na ekologickou výchovu a snaží se upozorňovat veřejnost na problematiku ochrany životního prostředí.