Umělec Itay Ohaly se v rámci svého výstavního prostoru v Design Museu Holon rozhodl vytvořit pokoj s názvem Barevné vzpomínky.

„Snažil jsem se si vzpomenout na své první kresby a výtvory, první materiál, který jsem použil a na techniky, které jsem se tenkrát naučil," uvedl Ohaly.

Čistý pokoj je hodně minimalistický a působí neútulně.

Čistý pokoj je hodně minimalistický a působí neútulně.

Malé děti obecně malují kdekoliv, i mimo papíry a čtvrtky. Proto se rozhodl vytvořit celý pokoj, který je velkým prostorem pro tvorbu.

Tmavá plocha překrývá duhový barevný podklad. Mezi nimi je olejová vrstva, která umožňuje seškrabávání. Návštěvníci expozice jsou tak vyzýváni, aby libovolně proškrábali povrch stěn a nábytku.

Návštěvníci měli k dispozici velké křídy, kterými mohli rychle vybarvovat velké plochy.

Návštěvníci měli k dispozici velké propisky bez náplně na proškrabávání.

Autor vytvořil dvě varianty prostoru, první dotvořil sám. Pomocí modelářského CNC stroje si vyhrál i s drobnými detaily. Vytvořený interiér tak jasně připomíná obytný prostor.

Umělec chtěl dokázat, že techniky je možné povýšit na vyšší úroveň a vytvořit prostor, který je sice vzpomínkou na dětství, ale je už kultivovaný.

Šikovný tvůrce si poradí a vytvoří i parkety a dlaždice na stěnách.

Šikovný tvůrce si poradí a vytvoří i parkety a dlaždice na stěnách.

Druhý prostor mohli vyzdobit návštěvníci i děti. Ohaly jim chtěl také dopřát pocit překvapení při seškrabávání černé vrstvy. Pokoj tak pokryly různobarevné čmáranice a dětské obrázky.

Některé varianty výzdoby byly hodně divoké a abstraktní.

Některé varianty výzdoby byly hodně divoké a abstraktní.

Interiéry vyzdobené umělci jsou inspirací pro šikovné domácí kutily, kteří si chtějí vytvořit originální životní prostor. Za pozornost stojí i pokoj pokrytý puntíky od japonské umělkyně Yayoi Kusamy. [celá zpráva]