Letošní zima byla hodně krátká, milovníci tohoto období si ji ale mohou připomenout v interiéru. Dubnový veletrh totiž představil práci známých i začínajících designérů z celého světa a nechyběly ani kousky připomínající sníh a namodralou zimní krajinu.

Barový pult pokrytý modrými peřířky i křeslo s huňatou pokrývkou budou působit jako nábytek pokrytý závějí.

Barový pult pokrytý modrými peříčky i křeslo s huňatou pokrývkou budou působit jako nábytek pokrytý závějí.

FOTO: Saverio Lombardi Vallauri, Baxter Navone Nepal

Veletrh každoročně určuje nábytkové trendy. Setkávají se na něm totiž tvůrci z různých zemí a podobné návrhy pak určují směr vývoje designu. Nábytek v odstínech královské modři je ale hodně nadčasový a působí vznešeně v jakémkoli interiéru.

Zaujalo i modré křeslo se stříbrnými ozdobami. Koberce byly k vidění na Salone Internazionale del Mobile

Zaujalo i modré křeslo se stříbrnými ozdobami. Koberce byly k vidění na Salone Internazionale del Mobile v kolekci lehce inspirované pop artem.

FOTO: Gervasoni Wanders Lounge Chair, Saverio Lombardi Vallauri

Tmavě modrá v kuchyni je poměrně atypickou barevnou variací. Kuchyň v této barvě bude ale působit elegantně a střídmě. Dekorace je vhodné vybírat v chladných tónech a detaily volit ze skla nebo oceli.

Modrá barva v kuchyni potlačuje chuť k jídlu.

Modrá barva v kuchyni potlačuje chuť k jídlu.

FOTO: Carola Merello

Na veletrhu byly k vidění i pohodlné a prostorné postele, které v interiéru sice zaberou hodně místa, ale zato se stanou dominantou prostoru. Do interiéru inspirovaného zimním obdobím je vhodnější vybírat subtilnější kostru postele a vyhnout se dřevěným prvkům, které působí teplým a hřejivým dojmem.

Postel by měla být subtilnější a z chladného kovu.

Postel by neměla být robustní a měla by být vytvořena z chladného kovu.

FOTO: Barel la Pietra Filicudi

Na veletrhu se letos v sekci věnované koupelnovému designu představily i hodně okázalé návrhy. Patřila mezi ně i vana z nerostu, která je v kombinaci s moderní minimalistickou baterií efektním doplňkem do prostorných koupelen.

Nasvícená vzácná vana z nerostu vyvolá v interiéru dojem ledového království.

Nasvícená vzácná vana vyvolá v interiéru dojem ledového království.

FOTO: Alessandro Russotti

Na veletrhu bylo k vidění i české sklo a proslulý ohýbaný nábytek. Kolekci s názvem Glasswood připravilo České centrum Milán a jejím cílem bylo dostat český design mezi světovou špičku. [celá zpráva]