Sídlo bylo vybudováno ve zdech ještě staršího hradu, který byl ve 13. století vystavěn na typickém obdélníkovém půdorysu se čtyřmi věžemi v rozích a hlavní pevností ve středu.

Nový majitel se může do hradu ihned nastěhovat.

Nový majitel se může do hradu ihned nastěhovat.

FOTO: Profimedia.cz

Hradní jídelna

Hradní jídelna

FOTO: Profimedia.cz

V současné podobě má hrad mj. 18 pokojů, devět přijímacích, či - chcete-li - obývacích pokojů, 13 koupelen a knihovnu s nádherně štukovaným stropem. Milovníky historie a fantasy příběhů určitě nadchne ujištění, že hrad je nejen obklopen vodním příkopem, ale v podzemí má dokonce i vlastní žalář.

Ačkoli je hrad každým coulem historickým sídlem, v jeho místnostech panuje až překvapující domácká atmosféra.

Ačkoli je hrad každým coulem historickým sídlem, v jeho místnostech panuje až překvapující domácká atmosféra.

FOTO: Profimedia.cz

Protože je hrad v soukromých rukou, není veřejně přístupný. Jen díky tomu, že je momentálně na prodej, tak mají i čtenáři Novinek možnost prohlédnout si jeho vnitřek, který neznají ani mnozí lidé žijící v jeho bezprostřední blízkosti.

Protože je hrad v soukromých rukou, není veřejně přístupný. Jen díky tomu, že je momentálně na prodej, tak mají i čtenáři Novinek možnost prohlédnout si jeho vnitřek, který neznají ani mnozí lidé žijící v jeho bezprostřední blízkosti.

FOTO: Profimedia.cz

Hrad ležící nedaleko města Stoke on Trent Caverswall je momentálně druhou nejdražší nemovitostí v hrabství, která je na prodej. Zájemci o něj by si určitě měli se svými nabídkami pospíšit, protože realitní agenti, kteří mají jeho prodej na starosti, si už pochvalují, že je o historické sídlo zájem, navzdory nemalé ceně - skoro 100 miliónů korun.

Bohatě vyřezávané lože s nebesy. Také si představujete, že takhle nějak uléhají králové?

Bohatě vyřezávané lože s nebesy. Také si představujete, že takhle nějak uléhají králové?

FOTO: Profimedia.cz

Na hradě je celkem 18 ložnic.

Na hradě je celkem 18 ložnic.

FOTO: Profimedia.cz

Jeho současný vlastník hrad koupil v roce 2006 a podle agentů na něm provedl spoustu úprav, které umožňují novému majiteli se ihned nastěhovat. A jak se lze dočíst v britském tisku, zdá se, že místní starousedlíci se již na nového souseda, který by na hradě opravdu bydlel a neudělal z něj jen další Disneyland, upřímně těší.