Architektem, který stavbu navrhl, je Fin Asko Lax, jehož realizace lze najít po celém světě. Pracoval pro společnost Kontio LogHouses, která se věnuje stavbě prefabrikovaných srubových a roubených domů. O vzhled interiéru se postarala známá norská designérka Anemone Wille Våge, jejíž studio navrhovalo soukromé apartmány pro norský královský pár.

Jedna z ložnic

Jedna z ložnic

Interiér působí příjemným domáckým dojmem.

Interiér působí příjemným domáckým dojmem.

Stavba má tři podlaží - suterén, přízemí a první patro. Celková plocha všech podlah dává dohromady 700 m². V suterénu, který je zděný, jsou umístěny čtyři ložnice, dvě koupelny, společenská místnost volně přecházející v jídelnu a kuchyň. Kromě toho se v nejnižším patře lze věnovat i aktivnímu odpočinku; svůj prostor tam mají fitness, spa a sauna se sprchou.

Fitness

Fitness

Spa

Spa

Obvodové a vnitřní stěny přízemní části mají roubenou konstrukci z lepených hranolů dřeva severské borovice o profilu 205x220 mm. Architekt na půdorysu přízemí umístil konferenční místnost pro 10 osob, společenskou místnost a jídelnu s krbem. I na tomto podlaží je kuchyň.

Jídelna

Jídelna

Konferenční místnost působí příjemným, poloformální dojmem.

Konferenční místnost působí příjemným, poloformálním dojmem.

První patro, kde jsou dvě ložnice s koupelnami, má sloupkovou konstrukci s dřevěným obkladem. S domem bezprostředně sousedí samostatný apartmán s vlastním vchodem, ložnicí, koupelnou a kuchyní, který je vystavěný v identickém stylu.

Interiér vily navrhla norská designérka interiérů Anemone Wille Våge.

Interiér vily navrhla norská designérka interiérů Anemone Wille Våge.

Společenská místnost pokračuje jídelnou.

Společenská místnost pokračuje jídelnou.

Stavba má nejen severský ráz, co se vzhledu týká, ale především spoustu konstrukčních detailů, které si vyžádala právě poloha v chladných oblastech. Patří mezi ně tříplášťové provedení střechy s 300mm vrstvou izolace. Střešní krytina je plechová. Okna jsou dřevěná, s izolačními trojskly, vnitřní dveře jsou rovněž dřevěné, zasazené do obložkových zárubní. Objekt je vytápěn podlahovým vytápěním a krbovými kamny.

Společenská místnost s jídelnou

Společenská místnost s jídelnou

Prostorné kuchyni nechybí nic k dokonalosti.

Prostorné kuchyni nechybí nic k dokonalosti.