Pro ty, kteří neholdují fitness centrům ani cvičení v tělocvičnách, je řešením domácí posilovna. A nemusí být ani finančně náročná. Nepředstavujme si pod pojmem domácí posilovna jen jeden trenažér!

Dva druhy latexových gum na posilování a na cvičení pro zlepšení koordinace a pohyblivosti. Jsou velmi odolné proti přetržení a vždy ve dvou tuhostech. Délka posilovacích gum 2 m, délka posilovacích O gum 55 cm. Cena sady: asi 250 Kč.

Dva druhy latexových gum na posilování a na cvičení pro zlepšení koordinace a pohyblivosti. Jsou velmi odolné proti přetržení a vždy ve dvou tuhostech. Délka posilovacích gum 2 m, délka posilovacích O gum 55 cm. Cena sady: asi 250 Kč

Balanční čočka procvičí nejen rovnováhu, ale také posílí i hluboké svaly, které jsou důležité pro správné držení těla. Pomůcka je doplněna o dvě praktická madla, díky kterým bude trénink komplexní (2990 Kč).

Balanční čočka procvičí nejen rovnováhu, ale také posílí i hluboké svaly, které jsou důležité pro správné držení těla. Pomůcka je doplněna o dvě praktická madla, díky kterým bude trénink komplexní (2990 Kč).

FOTO: KETTLER (4x)

Novinkou je rotoped Cycle M, který se dokáže přizpůsobit potřebám celé rodiny. Má magnetický brzdný systém, komfortní sedlo s výškovým posuvem, nastavitelná ergonomická řídítka a dlaňové senzory pro snímání pulsu (5990 Kč).

Novinkou je rotoped Cycle M, který se dokáže přizpůsobit potřebám celé rodiny. Má magnetický brzdný systém, komfortní sedlo s výškovým posuvem, nastavitelná ergonomická řídítka a dlaňové senzory pro snímání pulsu (5990 Kč).

Vinylové činky pro posílení paží a rukou pro ženy v počtu 2 kusů 0,5-2 kg (od 80 do 220 Kč).

Vinylové činky pro posílení paží a rukou pro ženy v počtu 2 kusů 0,5-2 kg (od 80 do 220 Kč).

FOTO: INSPORTLINE (4x)

Ta opravdu plně funkční by měla být sestavena ze tří zón: V jedné části protáhneme tělo a připravíme se tak na další výkon. V zóně aerobní (kyslíkové) potrénujeme díky různým trenažérům svou kondici a kardiovaskulární systém.

V sekci posilovací dáme pak zabrat problémovým partiím. Na závěr každého cvičení zařadíme protažení.

AB Roller pomáhá vytvarovat břišní svaly, aniž by byla namáhána a přetěžována šíje. V rovině očí je navíc umístěn integrovaný počítač, který informuje o počtu opakování cviku a spotřebě energie (1290 Kč).

AB Roller pomáhá vytvarovat břišní svaly, aniž by byla namáhána a přetěžována šíje. V rovině očí je navíc umístěn integrovaný počítač, který informuje o počtu opakování cviku a spotřebě energie (1290 Kč).

Gymnastický a masážní míč 65 cm za 199 Kč a gymnastický míč Super Ball 55 cm za 209 Kč jsou vhodné pro rehabilitační cvičení.

Gymnastický a masážní míč 65 cm za 199 Kč a gymnastický míč Super Ball 55 cm za 209 Kč jsou vhodné pro rehabilitační cvičení.

Jedině tak nás druhý den nebude bolet celé tělo.

Základní vybavení domácí posilovny

Jak a čím by měla být finančně dostupná (do 10 000 Kč) domácí posilovna vybavena?

Univerzální posilovač prsních svalů, stehen a paží Body Trimmer s pružinovým odporem, vhodný pro každodenní domácí posilování (99 Kč).

Univerzální posilovač prsních svalů, stehen a paží Body Trimmer s pružinovým odporem, vhodný pro každodenní domácí posilování (99 Kč).

Švihadlo Jump nabízí aerobní aktivitu, která jen tak neomrzí. Švihadlo je vybaveno komfortními gumovými držadly pro pevné držení (290 Kč).

Švihadlo Jump nabízí aerobní aktivitu, která jen tak neomrzí. Švihadlo je vybaveno komfortními gumovými držadly pro pevné držení (290 Kč).

Stupínek na cvičení je ideální na posilování nohou a hýždí. Má protiskluzovou vrchní i spodní stranu pro bezpečné používání. Vhodný pro osoby s hmotností až 150 kg. Rozměry (š/v/h) 80 x 10/15/20 x 30 cm. Cena v e-shopu asi 1000 Kč.

Stupínek na cvičení je ideální na posilování nohou a hýždí. Má protiskluzovou vrchní i spodní stranu pro bezpečné používání. Vhodný pro osoby s hmotností až 150 kg. Rozměry (š/v/h) 80 x 10/15/20 x 30 cm. Cena v e-shopu asi 1000 Kč.

Neobejdeme se bez podložky na cvičení, bez rotopedu nebo švihadla, AB Rolleru na procvičení břišních svalů, posilovací obruče nebo pásů na posílení paží, gymnastického míče na hluboké svaly.

Posilovací kruh HP3360 pro široké spektrum cvičení celého těla, z pružného materiálu, komfortní úchopy (259 Kč).

Posilovací kruh HP3360 pro široké spektrum cvičení celého těla, z pružného materiálu, komfortní úchopy (259 Kč).