Houpací postel nese název Mood rocking bed, což lze velice volně přeložit jako houpací postel pro dobrou náladu. Dle autora je právě toto „dokonalá postel pro cokoli, co hodláte dělat v posteli“ – snít svůj sen, milovat se anebo jen nechat odpočinout svou duši.

Umístění na zahradě: Volně umístěný přehoz vytvoří na loži přes den příjemný stín, na noc jej stačí stáhnout a člověku se otevře nádherný výhled na noční oblohu.

Umístění na zahradě: Volně umístěný přehoz vytvoří na loži přes den příjemný stín, na noc jej stačí stáhnout a člověku se otevře nádherný výhled na noční oblohu.

FOTO: Profimedia.cz

Houpací lože se vyrábí ve všech velikostech. Pomocí pryžových patek je lze zafixovat v jakékoli poloze, v jakémkoli náklonu. Kostra z uhlíkaté oceli může být buď v broušené podobě, nebo s černým lakem, dřevěné lišty jsou borové, dubové, ořechové nebo z kalika.

Houpací postel je možné pomocí pryžových zarážek zaaretovat v jakékoli pozici aby se nehoupala.

Houpací postel je možné pomocí pryžových zarážek zaaretovat v jakékoli pozici, aby se nehoupala.

FOTO: Profimedia.cz

Autorem tohoto pozoruhodného kusu nábytku je Joe Manus, zakladatel společnosti Shiner International, jež je proslulá svou schopností „proměnit materiál určený na skládku v moderní bytové doplňky smrtícího designu“.

Firma si vytvořila tak rozsáhlou síť dodavatelů, že si opravdu může při své výrobě dovolit používat  výhradně materiál původními zpracovateli odsouzený k likvidaci na skládkách či ve spalovnách. Díky velice přesné technologii sama vytváří naprosto minimální objem odpadu a spotřebuje mnohem méně energie než tradiční výrobci.