Jsou zpravidla první překážkou proti narušení našeho soukromí. Ty základní se používají již dlouho kvůli jednoduché a levnější instalaci proti elektronice. Patří k nim hlavně zajištění dveří, oken, garážových vrat a dalších vstupů do domu.

Jinak se postaráme o rohový dům nebo o dům na samotě. Ty budou určitě vyžadovat důkladnější zabezpečení než byt v činžovním či panelovém domě ve vyšším poschodí.
Odborníci doporučují pro jistotu trojkombinaci ochrany. A sice, mechanické zabezpečovací prvky doplnit o zajištění elektronické a dobrou pojistku.

Spolehlivé bezpečnostní dveře

Jsou základním pilířem každé ochrany domu i bytu. Ve srovnání s obyčejnými vstupními dveřmi mají pevnou kovovou konstrukci s celoplošným plechovým krytím, ocelovou kostru a rozvorový systém. Obyčejné dveře se zamykají v jednom bodě, tyto jsou zajištěny minimálně na šesti, obvykle na deseti až dvaceti místech.

Spolehlivé bezpečnostní dveře jsou vždy vyrobené na míru podle rozměrů, individuálních požadavků a v provedení, které potřebujeme. Je to výhoda, protože se nemusíme omezovat standardním sortimentem, ale poskládáme si své vlastní bezpečnostní dveře, ať už jde o úroveň bezpečnosti, design, kování, vložku s klíči, příslušenství osazení, montáž do původní nebo do nové bezpečnostní zárubně, výšku až 250 cm, prosklení, jedno- nebo dvoukřídlové, se světlíky, nebo bez nich.

Ke standardu patří také kvalitní bezpečnostní uzamykací vložka odolná proti odvrtání či vyhmatání obyčejnou i vibrační planžetou.

Pevné, nůžkové a rolovací mříže

Pevné mříže patří k nejlevnějším a zároveň nejúčinnějším způsobům mechanické ochrany oken a dalších skleněných ploch. Vyrábějí se různé ozdobné typy. Ale pozor na správnou instalaci: musí být ukotvené zevnitř, přišroubovat je zvenku nemá smysl. Vyrábějí se vždy na míru v designu podle výběru. Materiál by měl splňovat požadavky pojišťoven. Povrchová úprava je možná pozinkováním nebo práškovými barvami.

Nůžkové mříže připomínají rozevírání a zavírání nůžek. Lze je shrnout na boční stranu, aby nebránily ve výhledu, pokud je rodina doma. Při odchodu se snadno zatáhnou a zamknou. Využívají se většinou na ochranu lodžií. Ale pozor! Mříž může posloužit také jako žebřík, po kterém se zloděj vyšplhá o patro výše. Jednotlivé díly se vyrábějí z pozinkované oceli, nebo se natírají práškovými barvami. Horní lišta je vodicí, takže se mříž jednoduše ovládá.

Rolovací mříže se obvykle používají k zajištění komerčních objektů a jsou dražší.

Fólie ochrání před pořezáním

Prosklené dveře a okna jsou snadnou překážkou pro vniknutí zlodějů a tedy nejčastějším místem napadení bytů a domů. Proto je ochrana těchto vstupů základem bezpečnosti každého domu.

Ale okna s bezpečnostním sklem jsou nákladná, proto je vhodnějším způsobem zabezpečení skleněných ploch dodatečná instalace bezpečnostní fólie. Laminovaný polyesterový film hrubý 0,3 mm se lepí na vnější sklo z vnitřní strany. Tím zabráníme prohození předmětů i znesnadníme vniknutí případných zlodějů do bytu. Bezpečnostní fólie je nenápadná a v případě rozbití okna ochrání nás a hlavně děti před pořezáním o skleněné střepy. Zadrží také 98 % škodlivého UV záření amá kvalitní povrch odolný proti poškrábání. Hodí se do bytů i rodinných domů.

Předokenní rolety zabezpečí byt

Nejen kvůli bezpečnosti se montují do oken a dveří předokenní rolety. Jako zabezpečení slouží pouze ty hliníkové s lamelami vyplněnými polyuretanem. Zloděj je nepřekopne ani nepřerazí.

Vyrábějí se v mnoha barevných provedeních včetně imitace dřeva. Kromě toho, že nás ochrání před nezvanými hosty a fungují jako bezpečnostní zábrana či překážka, mají spoustu jiných předností. V létě chrání byt před extrémními teplotami, v zimě proti tepelným ztrátám. Snižují náklady na energii až o 40 % a venkovní hluk až o 7 dB! Také chrání okno a dveře před mechanickým poškozením způsobeným povětrnostními podmínkami!