Základem mlýnku je mlecí ústrojí buď z plastu, vhodné téměř pro všechny druhy koření včetně soli. Nerezové ústrojí je odolnější a ideální na koření, ale ne na mletí soli. Nerezová ocel by pod vlivem agresivní soli začala totiž časem rezivět.

Nastavitelné mlýnky podle požadované hrubosti mletí ve tvaru zajíčků (Chef'n, 669 Kč) jsou zábavné svým vzhledem, ale zajišťují i maximální funkčnost. Sůl a pepř dokonale nameleme stlačením držadel - uší.

Nastavitelné mlýnky podle požadované hrubosti mletí ve tvaru zajíčků (Chef'n, 669 Kč) jsou zábavné svým vzhledem, ale zajišťují i maximální funkčnost. Sůl a pepř dokonale nameleme stlačením držadel - uší.

FOTO: POTTEN & PANNEN - STANÉK

Vrcholem kvality jsou mlýnky Peugeot. Kompletují se ručně a jejich spolehlivost výrobce garantuje celoživotní zárukou na mlecí mechanismus. Hrubost mletí u nich lze nastavit utažením korunky. Mlýnky vybavené systémem Select nabízejí šest přednastavených hrubostí mletí - od jemného prášku po pořádné kusy pepře.

Dvojice mlýnků na sůl a pepř Tavola (Zack, 928 Kč), vyrobených z prvotřídní leštěné matné oceli, nám usnadní práci při vaření i při stolování.

Dvojice mlýnků na sůl a pepř Tavola (Zack, 928 Kč), vyrobených z prvotřídní leštěné matné oceli, nám usnadní práci při vaření i při stolování.

FOTO: KRÁSNÝ DOMOV

Mlýnek na muškátový oříšek (Peugeot, 799 Kč) vysoký 11 cm je z nerezové oceli a skla, má speciální mlecí mechanismus uzpůsobený danému druhu koření.

Mlýnek na muškátový oříšek (Peugeot, 799 Kč) vysoký 11 cm je z nerezové oceli a skla, má speciální mlecí mechanismus uzpůsobený danému druhu koření.

FOTO: VAŠE KUCHYNĚ

Aktuální kolekce mlýnků se vyznačuje variabilitou designů a provedení. K mání jsou mlýnky dřevěné, ocelové, postříbřené mincovním stříbrem, akrylátové, lakované, klasických i moderních tvarů, elektrické na baterii nebo napájené ze sítě. Záleží jen na našem vkusu a stylu kuchyně.

Francouzská elegance v naší kuchyni - mlýnek Fidji (vyrábí Peugeot, 899 Kč) na pepř. POTTEN & PANNEN - STANÉK (vlevo); Dřevěný mlýnek Paris (Peugeot, 1129 Kč) VAŠE KUCHYNĚ (vpravo)

Francouzská elegance v naší kuchyni - mlýnek Fidji (vyrábí Peugeot, 899 Kč) na pepř. Vyznačuje se originálním nápadem, poctivým zpracováním, nepřehlédnutelným designem a prvotřídní kvalitou. POTTEN & PANNEN - STANÉK (vlevo); Dřevěný mlýnek Paris (Peugeot, 1129 Kč) patří k těm roztomilým drobnostem, které nám usnadní v kuchyni práci a udělají radost. Každý mlýnek je originál a vypráví svůj příběh. (Peugeot, 1129 Kč) VAŠE KUCHYNĚ (vpravo)

FOTO: archiv firem