Zatímco náš stůl může během snídaně rozkvést veselými barvami, večer se může tvářit i trochu decentně. K neopakovatelné atmosféře mohou přispět talíře a sklenky, jež používáme každý den, ale i nenápadné dekorace z živých květin.

Vázy z čirého skla Bladet (od 99 do 399 Kč) různých tvarů i velikostí jsou vhodnou nádobou na živé květiny a jiné dekorace, které vnesou do interiéru slavnostní atmosféru.

Vázy z čirého skla Bladet (od 99 do 399 Kč) různých tvarů i velikostí jsou vhodnou nádobou na živé květiny a jiné dekorace, které vnesou do interiéru slavnostní atmosféru.

FOTO: archiv firmy IKEA

Skleněnou konvici na čaj Chambord (2043 Kč) se sítkem a nerezovým víkem na třech nožkách oceníme při čaji o páté.

Skleněnou konvici na čaj Chambord (2043 Kč) se sítkem a nerezovým víkem na třech nožkách oceníme při čaji o páté.

FOTO: DO KUCHYNĚ. CZ

Vzduch vonící čistotou bez rizikových bakterií, pachů a nečistot poskytnou Lampe Berger (od 909 Kč). Oproti běžným osvěžovačům vzduchu a aromalampám tyto lampy vzduch aktivně čistí a zanechají jej příjemně parfémovaný.

Vzduch vonící čistotou bez rizikových bakterií, pachů a nečistot poskytnou Lampe Berger (od 909 Kč). Oproti běžným osvěžovačům vzduchu a aromalampám tyto lampy vzduch aktivně čistí a zanechají jej příjemně parfémovaný.

FOTO: archiv firmy POTTEN & PANNEN

Zejména jednoduché květinové aranže vnášejí do interiéru organický prvek, dodají mu barvu, tvary i vůni. Na stůl patří svícny a svíčky. Jejich světlo podpoří romantickou náladu a jejich barvy a tvary příjemně doplní interiér.

V zimě přijde vhod sklenička Glöggu, klasického švédského vánočního nápoje. Chutná podobně jako svařené víno a s rozinkami a krájenými mandlemi je výborný.

V zimě přijde vhod sklenička Glöggu, klasického švédského vánočního nápoje. Chutná podobně jako svařené víno a s rozinkami a krájenými mandlemi je výborný.

FOTO: archiv firmy IKEA

Limitovaná kolekce Butterfly je prvním počinem Blanky Matragi v oblasti porcelánu. Zpracování vychází z jejího proslulého modelu motýlích šatů, barevná strohost je mírně ovlivněna kubismem. Motiv motýlího křídla umocňuje bílý tenkostěnný porcelán.

Limitovaná kolekce Butterfly je prvním počinem Blanky Matragi v oblasti porcelánu. Zpracování vychází z jejího proslulého modelu motýlích šatů, barevná strohost je mírně ovlivněna kubismem. Motiv motýlího křídla umocňuje bílý tenkostěnný porcelán.

FOTO: archiv firmy THUN

Originální skleněná servírovací dóza na brusinky od Maxima Velčovského (995 Kč). Nádoba má dvojité dno s otvorem, který vyplňuje skleněná maxibrusinka. Slouží jako zátka.

Originální skleněná servírovací dóza na brusinky od Maxima Velčovského (995 Kč). Nádoba má dvojité dno s otvorem, který vyplňuje skleněná maxibrusinka. Slouží jako zátka.

FOTO: archiv firmy NAOKO