Stůl na ping-pong pro tři je ideálním interiérovým doplňkem na hraní pro tříčlennou rodinu. Připomíná počátky ping-pongu v Anglii, kdy se sport stal alternativou tenisu ve vnitřním prostředí. Horní vrstva si ho oblíbila a tato hra se stala mezinárodním fenoménem s jasně danými pravidly a normami.

Interiérové dveře lze proměnit v pingpongový stůl

Se zajímavým nápadem pingpongového stolu do stísněných prostor přišel německý designér Tobias Fränzel. Jeho kousek je součástí běžných interiérových dveří, takže se v rámu překlopí s slouží jako hrací plocha.

"Dobrý designový výrobek podle mě v lidech vzbuzuje pozitivní emoce a spojuje je. Designový předmět by měl být inovativní a mít jistou přidanou hodnotu oproti klasickým produktům," říká Fränzel.

Dobrý nápad proměnit dveře v pingpongový stůl rozhodně stojí za pozornost.

Dobrý nápad proměnit dveře v pingpongový stůl rozhodně stojí za pozornost.

FOTO: Marcel Koehler

Dveře navrhl Fränzel ve standardní velikosti tak, aby zapadly do většiny domácností. Volil jednoduchý vzhled, který se hodí jak do moderního bytového interiéru tak i do sportovní haly.

Jídelní a pingpongový stůl v jednom

Zajímavým nápadem je stůl, který slouží jako ping-pongový, ale i jako jídelní. Je vyroben z Corianu, odolného materiálu, který vydrží dlouhodobou užitnou zátěž. Výhodou je i možnost odřenou plochu lehce zabrousit. Stůl má výrazný kýčovitý lesk a zlatý dekor a je stvořen ve stylu nezdařeného historizujícího francouzského rokoka.

Luxusní stůl designoval Hunn Wai.

Luxusní stůl designoval Hunn Wai.

FOTO: Hunn Wai, Corian

Designér Hunn Wai navrhl i stůl, který má místo klasické síťky krajku. Hodí se tak do romanticky zařízených interiérů, ve kterých by klasický pingpongový stůl působil neesteticky.

Pingpongový stůl z tvrdého dřeva (design Hunn Wai).

Pingpongový stůl z tvrdého dřeva (design Hunn Wai).

FOTO: archiv Hunn Wai

Na klasický jídelní stůl je možné pořídit si set s látkou a namontovatelnou síťkou a jednoduše tak ušetřit prostor.

Autorem moderního konceptu pingpongového stolu je i Němec Moritz Waldemeyer. Jeho stůl má cca 2 400 LED diod a dva displeje. Hrát můžete jen tahem ruky, pálky nepotřebujete. Po dohrání hry se displej vypne a stůl nerozeznáte od klasického jídelního.

Pingpongový stůl může sloužit i jako tabule

Praktickým designovým nápadem je i stůl, který slouží zároveň jako tabule. Na stůl si tak hráči mohou poznamenávat výsledky předchozích zápasů a děti ve chvílích volna kreslit.

Pingpongový stůl jako tabule od studia Aruliden.

Pingpongový stůl jako tabule od studia Aruliden.

FOTO: www.aruliden.com

Pingpong je velmi oblíbená hra. Fakt, že zahraniční designéři dnes navrhují takové stoly, které je možné umístit i do běžného interiéru a ne jen do sportovní haly je určitě dobrou zprávou.