Návrh psacího stolu a dvou židlí - nábytku, který do sebe zapadá jako puzzle a je možné ho přemístit kamkoliv po kanceláři, je dílem mladého holandského návrháře, který se věnuje architektuře interiéru.

Židle uživatel uvolní tahem do strany.

Židle uživatel uvolní tahem do strany.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Návrh je kombinací klasického kolečka a kanceláře. Všechny interiérové prvky lze kombinovat a složit objekt, který může být velmi snadno přesunut," říká o svém návrhu Vinke.

Stolovou desku uživatel vyklopí a zasune ze strany do kancelářského panelu.

Stolovou desku uživatel vyklopí a zasune ze strany do kancelářského panelu.

FOTO: archiv Tima Vinkeho

Mobilní kancelář nese název Het Kruikantoor a obsahuje také lampu, kávovar, police a nechybí ani nezbytná přípojka elektřiny.

Odolnost nábytku zvěčuje nátěr polyurea

Pracovnímu místu dodává pevnost speciální nátěr polyurea, který je známý zejména pro svou odolnost proti otěru a vynikající přilnavost.

Jde o silný trvanlivý povrch s hydroizolačními schopnostmi. Odolnost materiálu proti mechanickému poškození byla pro Vinkeho při navrhování prioritou. Přemístitelná kancelář totiž právě jemu nejvíce podléhá.

Kancelář obsahuje nejnutnější vybavení. Zcela ale chybí větší úložné prostory.

Kancelář obsahuje nejnutnější vybavení. Zcela ale chybí větší úložné prostory.

FOTO: archiv Tima Vinkeho

Designová kancelář je jedním z návrhů, které zohledňují požadavky moderní doby, o důstojné plnohodnotné pracovní místo ale nejde. Kancelář totiž své potenciální uživatele neosloví svým vzhledem, jen praktičností.

Podobně nápaditý návrh designu kanceláře vznikl i u nás. Autorkou projektu je Lucie Koldová, která kancelář spojila s fitness. O jejím návrhu čtěte zde.