Návrh psacího stolu a dvou židlí - nábytku, který do sebe zapadá jako puzzle a je možné ho přemístit kamkoliv po kanceláři, je dílem mladého holandského návrháře, který se věnuje architektuře interiéru.

Židle uživatel uvolní tahem do strany.

Židle uživatel uvolní tahem do strany.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Návrh je kombinací klasického kolečka a kanceláře. Všechny interiérové prvky lze kombinovat a složit objekt, který může být velmi snadno přesunut," říká o svém návrhu Vinke.

Stolovou desku uživatel vyklopí a zasune ze strany do kancelářského panelu.

Stolovou desku uživatel vyklopí a zasune ze strany do kancelářského panelu.

FOTO: archiv Tima Vinkeho

Mobilní kancelář nese název Het Kruikantoor a obsahuje také lampu, kávovar, police a nechybí ani nezbytná přípojka elektřiny.

Odolnost nábytku zvěčuje nátěr polyurea

Pracovnímu místu dodává pevnost speciální nátěr polyurea, který je známý zejména pro svou odolnost proti otěru a vynikající přilnavost.

Jde o silný trvanlivý povrch s hydroizolačními schopnostmi. Odolnost materiálu proti mechanickému poškození byla pro Vinkeho při navrhování prioritou. Přemístitelná kancelář totiž právě jemu nejvíce podléhá.

Designová kancelář je jedním z návrhů, které zohledňují požadavky moderní doby, o důstojné plnohodnotné pracovní místo ale nejde. Kancelář totiž své potenciální uživatele neosloví svým vzhledem, jen praktičností.

Podobně nápaditý návrh designu kanceláře vznikl i u nás. Autorkou projektu je Lucie Koldová, která kancelář spojila s fitness. O jejím návrhu čtěte zde.