Pro milovníky kýčů a extravagance tu máme pohovku, která vypadá jako rakev. Pohovka je skládací a po rozložení se mění v kýčovitý kousek nábytku, který zaručeně zoškliví každý interiér. Morbidním povahám možná ale právě o to jde.

Koberec ve tvaru salámu pobaví

Fandové uzenin možná zase zajásají nad kobercem z Nového Zélandu, jde o kobereček v podobě oblíbeného salámku. Podlahu tak můžete ozvláštnit kolečkem vysočiny nebo oblíbené italské mortadely.


Koberec v podobě plátku oblíbeného salámu má alespoň vtip.

Koberec v podobě plátku oblíbeného salámu má alespoň vtip.

FOTO: Profimedia

Jednoznačně určit co je kýč a co ne není snadné, kýč ale obvykle využívá motivů všeobecně považovaných za krásné.

Nevkusné osvětlení imituje historické lustry

I těmto plastovým lustrům je vlastní faleš a nevkusnost provedení inspirujícího se historií. Letos zářily tyto lustry v kombinaci s výraznými ornamenty a krajkami ve fialových barvách. Inspirace barokem a historií je kýči velmi blízká.

Pokud se chcete kýči vyhnout, dobře děláte. Některé kýčovité kousky vám sice mohou být blízké, ale přílišná kýčovitost má jen kousek k falši.

Ta není patrná jen na pohled, kýčovité dekorace i nábytek či osvětlení jsou většinou vyrobeny z nekvalitních a snadno opotřebitelných materiálů.

K nevkusnému nábytku patří zlato a stříbro

Nepřehlédnutelným návrhářským úletem jsou také křesla ze zlata. V podobném provedení návrháři letos předvedli i zlatou pohovku. Falešná kvalita ke kýčovitosti rozhodně patří.

Pokud se chcete kýčovitosti v interiéru za každou cenu vyhnout, zapomeňte na lesklé dekorace a potahy.

Pokud si chcete interiér zařídit vkusně a jednoduše a podle posledních trendů, vsaďte třeba na urban styl. Více se o něm dočtete zde.

Kýčovité motivy hrají na city

Stínítka lamp s motivem roztomilých štěňátek nebo kočiček se zlatým lemováním mají ke kýči velmi blízko. Silný emocionální náboj je těmto motivům vlastní, kýčovité jsou tak i lascivní plakáty s kráskami s umělým poprsím a s ozdobným písmem.

Do vkusného interiéru takové plakáty rozhodně nepatří. Vyvarujte se také přílišného dekorování a podbízivých motivů v podobě srdcí. 

Kýčovité dekorace a nábytkové kousky ale nezapomeňte odlišovat od "pop-artu", interiér zařízený v tomto stylu si z kýče naopak dělá legraci. Více se o něm dočtete zde.