Klimtovo dílo je kombinací symbolismu a působivých byzantských rysů. K secesnímu stylu přispěl zcela osobitým a nenapodobitelným přístupem.

Erotická nálada k těmto motivům patří

Jeho obrazy mají zvláštní erotickou náladu. Častými náměty jeho děl byly polibky, něha a milování. Nevyhýbal se ani lesbické lásce, jedním z jeho nejslavnějších děl je obraz s názvem Vodní hadi, jde o dvě ženy se vzájemně propletenými těly.

Na extravagantním zaobleném břichatém korpusu skříně se vyjímá Klimtovo mistrovské dílo Polibek. Známý motiv je natřený lesklým lakem.

Na extravagantním zaobleném břichatém korpusu skříně se vyjímá Klimtovo mistrovské dílo Polibek. Známý motiv je natřený lesklým lakem.

FOTO: Schäfer Boutique

Fandové jeho obrazů oceňují jemnost a preciznost malby. Smyslnost a fantasie, která z těchto děl čiší vykouzlí v každém interiéru nenapodobitelnou atmosféru.

Působivá dóza s motivem Klimtova díla.

Působivá dóza s motivem Klimtova díla

FOTO: Dům porcelánu


Klimtovy obrazy jsou plné erotiky, Freudovo učení o podvědomí a lidské sexualitě, které se v jeho době již rozvíjelo, na něj zřejmě silně zapůsobilo.

 

Truhla s motivem Klimtova díla

FOTO: Schäfer boutique

Klimta sexualita velmi zajímala, jeho tvorba je plná náznaků i výrazných linií, rozpuštěných vlasů, květin a geometrických vzorů.

Rohová židle s motivem na sedadle a opěradle.

Rohová židle s motivem na sedadle a opěradle

FOTO: Schäfer boutique

Obrazům, kterými se dnes inspiruje řada výrobců nábytku a textilií, dominují křivky, spirály a žensky oblé tvary. 

Gobelín inspirovaný obrazem Gustava Klimta s názvem Polibek.

Gobelín inspirovaný obrazem Gustava Klimta s názvem Polibek

FOTO: Dům gobelínů

Svými obrazy Klimt budil i pohoršení u kritiků, maloval totiž obyčejné dívky z ulice, musel se proto později věnovat cudnějším výjevům, a tak jsou jeho obrazy plné tajemného erotického napětí.

Interiér doladí kalendáře s reprodukcemi děl Gustava Klimta.

Interiér doladí kalendáře s reprodukcemi děl Gustava Klimta

FOTO: Novinky.cz, Prescogroup, iNetPrint

Bytové doplňky inspirované slavnými uměleckými díly jsou skvělým tipem na oživení a sjednocení interiéru a poklonou originálním kusům uměleckých děl.