Klimtovo dílo je kombinací symbolismu a působivých byzantských rysů. K secesnímu stylu přispěl zcela osobitým a nenapodobitelným přístupem.

Erotická nálada k těmto motivům patří

Jeho obrazy mají zvláštní erotickou náladu. Častými náměty jeho děl byly polibky, něha a milování. Nevyhýbal se ani lesbické lásce, jedním z jeho nejslavnějších děl je obraz s názvem Vodní hadi, jde o dvě ženy se vzájemně propletenými těly.

Fandové jeho obrazů oceňují jemnost a preciznost malby. Smyslnost a fantasie, která z těchto děl čiší vykouzlí v každém interiéru nenapodobitelnou atmosféru.


Klimtovy obrazy jsou plné erotiky, Freudovo učení o podvědomí a lidské sexualitě, které se v jeho době již rozvíjelo, na něj zřejmě silně zapůsobilo.

Klimta sexualita velmi zajímala, jeho tvorba je plná náznaků i výrazných linií, rozpuštěných vlasů, květin a geometrických vzorů.

Obrazům, kterými se dnes inspiruje řada výrobců nábytku a textilií, dominují křivky, spirály a žensky oblé tvary. 

Svými obrazy Klimt budil i pohoršení u kritiků, maloval totiž obyčejné dívky z ulice, musel se proto později věnovat cudnějším výjevům, a tak jsou jeho obrazy plné tajemného erotického napětí.

FOTO: Novinky.cz, Prescogroup, iNetPrint

Bytové doplňky inspirované slavnými uměleckými díly jsou skvělým tipem na oživení a sjednocení interiéru a poklonou originálním kusům uměleckých děl.