Letní radovánky nejsou vyhrazeny jen pro majitele rozlehlých zahrad, stačí trochu fantazie a balkón se může změnit doslova v rajskou zahradu.

Díky pásce je možné tento květináč připevnit k běžným okapům.

Díky pásce je možné tento květináč připevnit k běžným okapům.

FOTO: Novinky.cz, Quelle

Kaskádovitý efekt zaručí bohatost výzdoby

Vsaďte na několikanásobné květináče zavěšené nad sebou do výšky, vytvoří působivý kaskádovitý efekt, který bude na balkóně vypadat velmi zajímavě. Je ale třeba zvolit vhodné rostliny, které nerostou příliš do výšky. Oblíbenou klasikou jsou pelargónie, jejich stonky se působivě stáčí dolů.

Vyplatí se také zauvažovat nad výběrem závěsných květináčů, zvolte ty s praktickou nálevkou na vodu.

Pro květinovou výzdobu se budou hodit boxy na truhlíky (můžete jich použít i několik nad sebou) a závěsné květináče s praktickými nálevkami, které vytvoří kaskádovitý květinový efekt.

Pro květinovou výzdobu se budou hodit boxy na truhlíky (můžete jich použít i několik nad sebou) a závěsné květináče s praktickými nálevkami, které vytvoří kaskádovitý květinový efekt.

FOTO: Novinky.cz, Ikea, Plastia

 

Kaskádovitého efektu docílíte i za pomoci stojanu na květiny.

Kaskádovitého efektu docílíte i za pomoci stojanu na květiny.

FOTO: Quelle

Při volbě truhlíků se zaměřte na kvalitu a na odolnost proti nízkým teplotám. Volte také ty, které jsou přepaženy kovovou sponou, díky které drží tvar.

Závěsný truhlík šetří místo, kterého je na většině balkonů nedostatek.

Závěsný truhlík šetří místo, kterého je na většině balkonů nedostatek.

FOTO: Plastia

Samozavlažovací truhlíky oceníte při dovolené

Šikovné a praktické pak jsou samozavlažovací truhlíky s nimiž budete mít jen minimum práce, a navíc si díky nim během krátké dovolené nebudete muset dělat starosti o své květiny. Více se o těchto šikovných pomocnících dočtete zde. 

Kvalitní samozavlažovací truhlík má mít sponu, která udržuje tvar truhlíku, hladinkoměr, který prozrazuje množství zálivky. Nesmí chybět ani nalévací dutina a dělený rezervoár vody. Vhodná je i vložka s otvory pro kořeny.

Kvalitní samozavlažovací truhlík má mít sponu, která udržuje tvar truhlíku, hladinkoměr, který prozrazuje množství zálivky. Nesmí chybět ani nalévací dutina a dělený rezervoár vody. Vhodná je i vložka s otvory pro kořeny.

FOTO: Plastia


 

Balkónový gril je praktickou novinkou, která šetří místo. Lze ho jednoduše zavěsit na zábradlí jako květinový truhlík (cena 1399 Kč).

FOTO: Novinky.cz, Quelle

Na balkóně můžete klidně pěstovat i jahody nebo rajčata, dobře se bude dařit i bylinkám. Tipy na jejich výsadbu si přečtěte ZDE