Infrasauna se stala hitem během letních olympijských her v Atlantě, sportovci ji tehdy využívali proto, aby se jejich sportem unavená těla co nejrychleji zregenerovala. Stalo se tak, v infrasauně se jim podařilo nejen si chvíli odpočinout v teple, ale také ulevili ztuhlým svalům a kloubům.

Infrasauna může v bytě vypadat pěkně když s ní doladíte ostatní interiér..: Infrasauna může vypadat pěkně když s ní doladíte okolní interiér.foto: Sauna s.r.o.Brzy bylo zjištěno, že během 30 minut strávených v infrakabině se spálí 600 a více kalorií. Oblíbily si jí tedy i ženy a dívky, které se chtějí zbavit nějakého toho kila navíc, nebo zabojovat s celutitidou. Škodliviny hromadící se v tukových buňkách jsou při saunování odváděny lymfatickým systémem z těla ven.

Pití je při saunování nezbytností

Nesmíte ale zapomínat na to, že při saunování je naprosto nezbytné dodržovat zvýšený pitný režim, jinak by jste si mohli způsobit zdravotní obtíže.

Je důležité nezapomenout při saunování na tekutiny..: Je důležité nezapomenout při saunování na tekutiny.foto: Sauna s.r.o.

Saunování se těší velké oblibě a používá se nejen ve zdravotnictví, ale také ve sportovních klubech, hotelích a poslední dobou také čím dál častěji i v domácnostech.

Infrasauna pro dva..: Infrasauna pro dva má ovládání zvenku, je možné jej ale zabudovat i do interiéru sauny.foto: Sapho koupelny

Oproti klasickému saunování má infrasauna ještě jednu výhodu nejen v tom, že se při něm spálí více kalorií, ale je také úspornější, za jedno saunování zaplatíte asi 4 - 5 Kč. Ale nezapomeňte, že doporučená doba saunování je 45 minut. Dalším plusem je to, že tyto sauny mohou již užívat i kardiaci a astmatici, nebo lidé s alergiemi.

Infrasauna se skleněnými dveřmi..: Infrasauna se skleněnými dveřmi.foto: Sauna s.r.o.

A to díky tomu, že v infrasauně je oproti klasické sauně zhruba o polovinu studenější vzduch. Právě kvůli nim byla infrasauna vymyšlena, aby i oni měli možnost vypocení se bez zdravotních rizik.

Saunování posílí imunitu

Pokud často trpíte nachlazením a chytíte kdejakou chřipku, tak vězte, že se zvýšením tělesné teploty dochází k usmrcení virů a bakterií, to se děje jednak na sluníčku, znáte to, kdo je u moře, nebývá dlouho nemocný, ale také v sauně, tentokrát i v klasické. Posílí se tak imunitní systém a není ani nutné odjíždět do zahraničí.

Interiér sauny, podložka pro opření zad..: Interiér sauny, podložka pro opření zad.foto: Sauna s.r.o.

A jak to v takové infrasauně vypadá? Vnitřek sauny je obložen dřevem a je jím dobře izolován od odkolí. Vybrat si můžete třeba z provedení smrku nebo z cedrového dřeva. Sauny pořídíte za cenu cca od 32 tistíc do 100 tisíc. Záleží samozřejmě hlavně na velikosti saun. Ty nejmenší vám v bytě zaberou o něco málo více než metr čtvereční a nemusíte kvůli nim ani nijak zvlášť upravovat interiér.

Relaxace v sauně je v Čechách velmi oblíbená..: Relaxace v sauně je v Čechách velmi oblíbená.foto: archiv Dům&Bydlení

Nedávno si infrasauny užili i američtí astronauti na palubě raketoplánu, potřebovali si odpočinout od velkého stresu. Za infračerveným teplem, které člověk potřebuje, aby měl energii a dobrou náladu, nemuseli zpět na planetu, ale stačilo jim použít infrasaunu.