Samolepící podlahové dlaždice se hodí do všech místností. Snadno se udržují i nalepují. Vinylové  dlaždice d-c-fix mají vysoce odolnou ochrannou vrstvu a k dostání jsou ve čtvercovém  tvaru. 

Co budete potřebovat?

  • pravítko či metr
  • tužku
  • nůžky nebo řezák
  • samolepící podlahové dlaždice

Příprava podkladu

Předpokladem pro pokládku je pevný, suchý, hladký, rovný a čistý podklad. Před instalací se doporučuje nechat dlaždice 24 hodin v pokojové teplotě. Důkladně očistěte a odmastěte povrch, na který budete dlaždice nalepovat. Velmi vhodná je betonová podlaha, nátěr, dřevěná podlaha, laminát, krytiny z PVC, případně linolea, latexový povrch.

POZOR: Nejsou vhodné povrchy s podlahovým vytápěním, venkovní prostory, podlahy vystavované stálé vlhkosti a měkké, nezpevněné podklady.

Pokládka podlahových dlaždic

1. Nejvhodnější je začít s pokládkou ve středu místnosti. Jednoduše sejměte ochranný papír, první dlaždici položte na střed místnosti a pevně přitlačte.

2. Všechny další dlaždice přikládejte přesně na hrany první dlaždice a nalepte. Papír na krytině odlepte až těsně před prvním umytím nalepené krytiny.

3. Poslední řady ještě jednou změřte, aby bylo zakončení přesné. Dlaždice je možné jednoduše stříhat nůžkami nebo krájet řezákem na koberce. Po nalepení je možné ihned po krytině chodit.

FOTA: Hornsuch

Kolik dlaždic bude potřeba

Například na  pokládku pokoje 2,5 metrů na 2 metry, budete potřebovat 56 dlaždic.