„Navíc jsme si nedávno pořídili roubenou chalupu, takže máme i o další starosti a radosti postaráno. Tady jsme už čtvrtým rokem,“ popisuje jejich zázemí Michal s tím, že na kouzelné místo pro chvíle v přírodě je upozornila Eva Pilarová, která nedaleko od nich chalupaří už léta.

Kocouří království

Harmonickému soužití v prostorném a zajímavě řešeném libeňském bytě napomáhají i dva kocouři, kteří, prý jak to tak bývá, zásadně rozhodují o tom, co kde a jak bude. „Když nám poprvé kocour poškrábal novou sedačku, tak jsme přemýšleli, jak to zahladit. Dnes už to neřešíme,“ usmívá se Aleš a hned nám ukazuje jejich specialitu - provázkovou síť v okně.

K přednostem bytu patří i balkon a detaily řešení stínidel a dalších zdobných i funkčních prvků. Přes léto jsou na spodním balkonu v truhlících bylinky.

K přednostem bytu patří i balkon a detaily řešení stínidel a dalších zdobných i funkčních prvků. Přes léto jsou na spodním balkonu v truhlících bylinky.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

To tak může zůstat otevřené a kočičáci neutečou na terasu. Ve dvoupodlažním bytě se mají věru kam zašít a tak i my při focení a natáčení musíme hlídat zavřené dveře do dvou pracoven, kde prý kocouři škodí nejraději.

Kocouři Kristián a Barnabáš prý milují návštěvy.

Kocouři Kristián a Barnabáš prý milují návštěvy.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Naši hostitelé bydlí v nové nástavbě prvorepublikového domu, takže i oni mají silné stěny a přitom obývají moderní a nápaditý dvoupodlažní byt o ploše bezmála 200 m2 s jedním menším balkonem u obývacího pokoje v přízemí a prostornou terasou u ložnice nahoře. Ta je větší, než jsou protější dvě pracovny. K přednostem prosluněného bydlení patří i podzemní garážové stání.

Vlastní cestou

„Když jsme si chtěli nechat udělat vestavené skříně se zasunovacími dveřmi až ke stropu, tak nám to renomované firmy rozmlouvaly s tím, že tak vysoké být nemohou a že nám to udělají se samostatnými skříňkami u stropu. Až jsme našli malou firmu dvou šikovných truhlářů a ti nám udělali skříně tak, jak jsme si je nakreslili. Vejde se tam všechno, vysavač i naše montérky - obleky,“ vzpomíná Aleš na budovatelské nadšení a Michal dodává jinou zkušenost:

Alešova pracovna

Alešova pracovna

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Když jsme se bavili s architektkou o barevném řešení stěn, nabízela nám jemné odstíny, modrou do ložnice rozmlouvala úplně, jako studenou. Když jsme se to opět rozhodli udělat po svém a pozvali malíře, ti byli nadšení, že konečně malují syté a výrazné barvy.“

Michalova pracovna

Michalova pracovna

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Pracovnu Michala Jagelky zdobí nejen staré obrazy - plakáty připomínající vznik republiky, ale i předměty související s titulem Princ dabingu. Tuto cenu Miroslava Moravce převzal nedávno a Leonardo DiCaprio by z ní měl jistě také radost. Však byl letos nominován i na Cenu Františka Filipovského. „Ty vlastenecké obrázky jsem si sem vzal ze staré chalupy, protože mi připomínají dětství.“

I vnitřní schodiště potvrzuje vzdušnost, originálnost a velkorysost řešení bytu.

I vnitřní schodiště potvrzuje vzdušnost, originálnost a velkorysost řešení bytu.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„V pracovnách jsme se úplně vyřádili každý po svém. Oba nás to baví a shodli jsme se, že byt je základ a vždycky bylo naším snem mít hezký byt. Na Sokolovské ulici v Praze jsme byli ve 2+1. Až jsme objevili na internetu vizualizaci tohoto bytu a realitní makléřce jsme řekli, že žádný jiný byt v domě ani nechceme vidět, že si jdeme pro tento,“ vzpomíná Aleš. „Když nás tu provedla, řekli jsme si - jasně, to je on.“

Pohled od kuchyňského koutu do obývací části přízemí bytu potvrzuje, že tu má i oranžová barva zelenou. V otevřeném okně se odráží síť v rámu.

Pohled od kuchyňského koutu do obývací části přízemí bytu potvrzuje, že tu má i oranžová barva zelenou. V otevřeném okně se odráží síť v rámu.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Počáteční nadšení ze zařizování jim nebránilo v konzultacích s odborníky. „Ale když nám designérka na schůzce po vysvětlení našich představ začala říkat, co je trendy a co je úžasné, co ano a co ne, tak jsme se po půl hodině s díky rozloučili. Od mládí byl můj sen žlutá, kanárkově žlutá pracovna. Tak ji mám, i když žlutá prý rozptyluje,“ konstatuje Aleš, který svůj čas nedávno věnoval i přípravě už tradičních stolních kalendářů s odkazy na filmové a tentokrát i televizní herce.

Kočičí království. Přátelé vědí, že máme rádi kočky, tak nám je dávají při různých příležitostech ve všech podobách.

Kočičí království. Přátelé vědí, že máme rádi kočky, tak nám je dávají při různých příležitostech ve všech podobách.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Připravil i další knižní titul, protože rozhlasový Tobogan oslaví letos dvacet let vysílání. Aleš je jeho moderátorem už let sedm. Právě v této době vychází výpravná kniha doplněná cédéčkem s názvem Aleš Cibulka na Toboganu. A když už počítáme roky, tak s Michalem 4. prosince oslaví deset let společného a spokojeného soužití.

Devatero zážitků

I když to v útulně zařízeném a zjevně promyšleném interiéru nevypadá, i oni si vrchovatě užili dodací lhůty a reklamace.

„Kuchyňskou linku nám dělali tři čtvrtě roku, protože jsme si tu vymysleli jednu desku výš než druhou a ten spoj dodavatel předělával několikrát… Od té doby litujeme každého, kdo se raduje z toho, že se chystá zařizovat nový byt,“ usmívá se Aleš a Michal na stejnou notu dodává.

Také kuchyň si majitelé přizpůsobili svým nárokům. S mozaikou u kuchyňské linky si řemeslník hrál týden a byl jedním z mála, kdo tu odvedl opravdu perfektní práci.

Také kuchyň si majitelé přizpůsobili svým nárokům. S mozaikou u kuchyňské linky si řemeslník hrál týden a byl jedním z mála, kdo tu odvedl opravdu perfektní práci.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Když pak přijdeme k někomu na návštěvu, tak se s lehkou zlomyslností ptáme: Už se vám také hnula podlaha, odštíply lišty, už máte poškrábanou linku?“

Oba mají kolem sebe rádi hezké věci, ale žádní puntičkáři prý nejsou. „Ostatně, jak jsme už vzpomínali - je to tu kocouří domácnost, která přináší různá omezení. Problém je třeba s kytkama i odkládáním drobností na stůl.“

Moderní design ctí i jídelní kout.

Moderní design ctí i jídelní kout.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

V Praze 9 bydlí pánové v šestém a sedmém patře s výhledem do všech stran. „Když v létě sedíme na terase a řekneme si, že už půjdeme spát, tak se vykloní soused - Chorvat - a zeptá se, jestli si dáme ještě lahvinku. Bydlí se tu hezky,“ shodují se naši hostitelé s tím, že opravdu žádné další stěhování neplánují.

Skříně jsou skutečně prostorné a velkou místnost modrá barva na stěnách opticky nijak výrazně nezmenšuje.

Skříně jsou skutečně prostorné a velkou místnost modrá barva na stěnách opticky nijak výrazně nezmenšuje.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Vyhovuje nám bydlet v centru a občas změnit prostředí a pobýt pár dnů na chalupě. Při naší práci je to tak nutné.“