Texaskou firmu GWA, která upravuje Mercedesy, vlastní designér Arturo Alonso. A v případě konceptu Ciento Once si vytyčil velký cíl: vytvořit automobil zjevně odkazující na Mercedes-Benz C111 ze sedmdesátých let, který existoval pouze coby prototyp a do výroby se nikdy nedostal. Technickou zajímavostí bylo, že vůz používal Wankelův motor.

GWA Ciento Once

GWA Ciento Once - dveře se vyklápí nahoru...

FOTO: GWA

Velmi pohledná a zároveň aerodynamická karoserie je z hliníku a vyrábí se ručně. Celkový výtečný dojem dotvářejí originální dvacetipalcová litá kola vzadu a devatenáctipalcová vepředu. Brzdy jsou použity z modelu S55, výfuková soustava je speciálně naladěná, lze tedy očekávat velmi sportovní akustický projev.

GWA Ciento Once

GWA Ciento Once

FOTO: GWA

Ciento Once používá techniku současných mercedesů, například logo na volantu má trojcípou hvězdu. Motor je klasický benzínový dvanáctiválec s výkonem 414 koní (304 kW), spojený se šestistupňovou manuální (!) převodovkou.

Vzhledem k hmotnosti pouhých 1400 kilogramů bude Ciento Once velmi rychlým dopravním prostředkem. Výkony zatím výrobce nezveřejnil, maximální rychlost by se ale bez problémů měla dostat k 300 km/h.

GWA Ciento Once

GWA Ciento Once - převodovka je manuální

FOTO: GWA

Cena zatím nebyla oznámena.

Mercedes-Benz C111

Mercedes-Benz C111 - koncept

FOTO: Mercedes-Benz

GWA Ciento Once

GWA Ciento Once

FOTO: GWA