Kleeman GTK Concept je automobil, který je postavený na základu sériového vozu Mercedes-Benz SLK. Jenže nebyl by to Kleeman, kdyby všechno pořádně nepoladil a neupravil. Tak kupříkladu motor převzatý z SKL 55 AMG doznal několik zásadních změn. Tak třeba k jeho bloku motoru byl připevněn kompresor o skutečně impozantních rozměrech. Díky němu je výsledná výkonová křivka hodná skutečného supersportu - 397 kW a 700 N.m.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Je tedy jasné, že podvozek musel být k těmto slušným číslům upraven. Nové je pružení, vyztužené jsou některé díly a také proběhla výměna brzdové soustavy. Vpředu jsou kotouče o průměru 380 mm, vzadu pak 345 mm. Vůz je postaven na dvacetipalcových kolech s pneumatikami Toyo T1-R.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Ty musí zvládnout přenést výkon na silnici. Prý jim to nedělá problémy, vždyť stovku s pevným startem auto zvládne za 3,7 s a maximální rychlost musela být omezena na 300 km/h.

Vůz GTK má zcela svůj vlastní design, což je jistě jen dobře. Těch pár bohatých zákazníků, kteří si z malosériové výroby automobil koupí, by jistě nechtělo nějakou mírnou přestavbu sériového Mercedesu.