Hlavní obsah
Volkswagen ID. Space Vizzion Concept Foto: Volkswagen

Volkswagen ukazuje elektrické kombi

Na autosalonu v americkém Los Angeles, který potrvá do 1. prosince, představil Volkswagen nový koncept, který se zanedlouho přemění na skutečný sériový model. Jmenuje se Volkswagen ID. Space Vizzion Concept a je to kombík.

Volkswagen ID. Space Vizzion Concept Foto: Volkswagen
Volkswagen ukazuje elektrické kombi

Volkswagen má v plánu opravdu velkou elektrickou revoluci. Rozsáhlou skupinu elektrických vozidel doplní zanedlouho kombi, které bude postaveno právě na základě tohoto konceptu. Bude součástí výrobního programu jak pro Čínu, USA tak i Evropu, a to od roku 2021.

Koncept vzhledově sice vychází z modelu ID.3, ale jde docela zajímavou vlastní cestou. Třeba nárazník s prosvícenými plástvemi vypadá dobře a také spojení předních světel dává autu přece jen trochu lepší tvář, než je tomu u menšího sourozence.

Volkswagen ID.3 na autosalonu v německém Frankfurtu

Foto: Marek Bednář, Novinky

Tohle auto je dobrou zprávou pro Čechy - elektrické kombi bude.

Foto: Volkswagen

Karoserie je extrémně hladká. Dokonce nemá ani kliky. Místo nich jsou plošky, které po položení ruky odemknou a otevřou dveře. Hladká karoserie se pak promítá do velmi nízkého koeficientu odporu vzduchu 0,24.

U kombíku je samozřejmě důležitý zavazadelník. Tady má objem 586 litrů a pod podlážkou je prostor ještě pro dva elektrické longboardy.

Pod podlahou kufru jsou dva longboardy.

Foto: Volkswagen

Pod kapotou je univerzální elektrická platforma MEB. Samozřejmě, že zde je pro tento typ vozu pořádně upravená. Vzadu umístěný elektromotor má výkon 202 kW (275 koní) a točivý moment 550 N.m.

Technika je samozřejmě modulární, takže sám Volkswagen připomíná, že je možné k předním kolům připojit další elektromotor o výkonu 74 kW. Pokud by se tak stalo, kombík by zrychlil na stovku za 5,4 s, maximální rychlost je elektronicky omezena na 175 km/h.

Interiér je velmi hladký a jednoduchý.

Foto: Volkswagen

V interiéru jsou recyklované materiály.

Foto: Volkswagen

Akumulátorový set by měl mít velikost 84 kWh a dobíjení na extra výkonné dobíječce s výkonem 150 kW by mělo auto zvládnout na 80 % za 30 minut.

Bohužel nevíme, jak to bude dlouho trvat třeba z obyčejné zásuvky. Dojezd na jedno plné nabití by měl být kolem 590 km.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků