Hlavní obsah
Bugatti Chiron Pur Sport Foto: Bugatti

Volkswagen rozhoduje o budoucnosti Bugatti, ve hře je stále i chorvatský Rimac

Koncern Volkswagen v první polovině tohoto roku rozhodne o budoucnosti tradiční francouzské automobilky Bugatti, která spadá do jeho portfolia. S informací přichází německý týdeník Automobilwoche. Okolo prodeje výrobce hypersportovního chironu, jednoho z nejrychlejších aut na světě, se rojily spekulace už minulý rok.

Bugatti Chiron Pur Sport Foto: Bugatti
Volkswagen rozhoduje o budoucnosti Bugatti, ve hře je stále i chorvatský Rimac

„V současné chvíli se vedou intenzivní jednání o tom, jak budeme Bugatti rozvíjet co nejlepší cestou,“ řekl v rozhovoru pro týdeník Automobilwoche šéf Porsche a také člen představenstva Volkswagen Oliver Blume. Dále naznačil, že by se mu zamlouvala spolupráce mezi Bugatti a chorvatským Rimacem, značky k sobě prý mají blízko.

První zmínky o tom, že by se mělo Bugatti loučit s německým koncernem VW, se začaly objevovat už v říjnu loňského roku. Mluvilo se totiž o eminentním zájmu Rimacu, ve kterém část podílu vlastní i Porsche spadající do koncernu VW.

Vše ale dosud končilo pouze u spekulací a Bugatti zatím stále zůstává pod velkými křídly Volkswagenu. O budoucnosti automobilky by se však stále mělo jednat. „Věřím, že záležitost bude představenstvem skupiny vyřešena v první polovině tohoto roku,“ uvedl Blume.

Rimac C_Two na ženevském autosalonu 2019

Foto: Marek Bednář, Novinky

Rimac je malá chorvatská automobilka, která se specializuje na výrobu supersportovních elektrických automobilů už od roku 2009. Investuje do ní několik automobilek.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků