Hlavní obsah

Volkswagen Amarok utáhl 43tunovou tramvaj

Co nejtěžšího s koly můžete běžně potkat ve městě? Ve většině případů to je tramvaj, a tak se v Maďarsku rozhodli, že ji zkusí utáhnout Touaregem s 3,0 V6 TDI o 580 Nm točivého momentu. Byť je to v podstatě reklama, celé video stojí za zhlédnutí.

Volkswagen Amarok utáhl 43tunovou tramvaj

Pamatujete si na video, na kterém Volkswagen Touareg V10 TDI táhne 155t Boeing 747? Pokud ne, pusťte si ho úplně dole; s točivým momentem 750 Nm, redukční převodovkou a několika tunami zátěže, aby neprotáčel kola na místě, tak ve své době získal světový rekord.

Pick-up Amarok s dieselovým šestiválcem má točivý moment podstatně nižší - „jen” 580 Nm. Přesto se maďarské zastoupení Volkswagenu rozhodlo zkusit něco podobného, ovšem tentokrát s tramvají.

Volkswagen Amarok Aventura

Foto: Volkswagen

V Debrecínu zapřáhli tramvaj CAF Urbos 3, vážící necelých 43 tun, za šestiválcový Amarok - a šlápli na plyn. Pick-up chvíli protáčel kola, ale pak se tramvaj dala do pohybu, a Amarok ji táhl patrně docela dlouhou dobu.

Ovšem, samozřejmě, nemůžeme zaručit, že tramvaji nebylo pomoženo minimálně při rozjezdu - zas tak detailní video není, aby ukazovalo všechny možné úhly pohledu při rozjezdu najednou.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků