Hlavní obsah
Hyundai Santa Fe (Ilustrační foto) Foto: Hyundai

Škoda Sunroq má konkurenci, sedmimístný kabriolet Hyundai z Austrálie

Australská divize značky Hyundai dala vzniknout kabrio-verzi sedmimístného SUV Santa Fe, a to s jedním konkrétním účelem. Bohužel nikoliv tím, abyste mohli jezdit se staženou střechou po pláži s šesti kamarády.

Hyundai Santa Fe (Ilustrační foto) Foto: Hyundai
Škoda Sunroq má konkurenci, sedmimístný kabriolet Hyundai z Austrálie

Škodovka nedávno představila studentský sunroq, tedy v podstatě karoq bez střechy. Měli jsme možnost se s ním svézt a zjistili jsme, že se při jízdě chová velmi podobně obyčejnému karoqu. [celá zpráva]

Škoda Sunroq (2018)

Foto: Škoda Auto

Sunroqu zůstalo pět sedadel. V Austrálii ovšem vznikl kabriolet dokonce sedmimístný, a to na základě vozu Hyundai Santa Fe. Co víc, měl skutečný, praktický účel.

For those of you who are deeply emotionally affected by horrible car design ideas, I’m sorry you have to see this Hyundai Santa Fe Cabriolet. I know if I could unsee it, I would.

Posted by Car Models List on Wednesday, 12 September 2018

Australská divize značky Hyundai podle webu CarAdvice potřebovala santa fe bez střechy kvůli přípravě televizní reklamy. Bylo v ní třeba záběrů shora na všechny tři řady sedadel a bez střechy to bylo snazší, takže prostě putovala do koše.

Zbytek auta je ale normální dieselová santa fe - má infotainment podporující Android Auto i Apple CarPlay, ventilované a chlazené přední sedačky a také čtvery fungující dveře. V těch zadních dokonce zůstaly roletky na okna.

The Ceiling Is the Roof: Hyundai Santa Fe Cabriolet opens a sky of possibilities, Filed under:...

Posted by Fast Stereo Codes on Tuesday, 11 September 2018

Je tedy nasnadě, že santa fe v kabrio-verzi nepůjde do sériové výroby, byť Australané vtipkují o ceně vozu 130 tisíc australských dolarů, tedy něco přes 2 milióny korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků