Hlavní obsah
Po faceliftu zaujme také stříbrná lišta na nárazníku, která vůz opticky rozšíří. Foto: Škoda

Škoda poprvé poodhaluje faceliftovaný superb

Škoda poprvé oficiálně ukazuje zmodernizovanou vlajkovou loď – model Superb. Tedy zatím alespoň designérskou skicu přední části. Za tři týdny dojde k oficiálnímu odhalení v Bratislavě.

Po faceliftu zaujme také stříbrná lišta na nárazníku, která vůz opticky rozšíří. Foto: Škoda
Škoda poprvé poodhaluje faceliftovaný superb

O tom, že má letos Škoda velmi nabitý rok, co se novinek týče, už se toho napsalo hodně. Slovy filmového klasika „to máte scalu, kamiq, novou octavii...“.

A v Bratislavě se 23. května, těsně před zahájením čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji 2019, ukáže první elektromobil Škody, e-Citigo. Doprovodí jej také zmodernizovaný model Superb v plug-in hybridním provedení.

Srovnání stávající (vlevo) a inovované verze. Nové jsou světlomety, přesněji jejich grafika a složení LED diod, maska je vystouplá a výraznější, změny čekejme i v rámci zamaskovaných mlhovek.

Foto: Koláž Novinky.cz a Škoda Auto,

Právě facelift, který byl před pár týdny nachytán na hradecké dálnici, nyní poodhaluje sama automobilka.

Třetí novodobá generace bude v polovině životního cyklu osvěžena jen decentně. V přední části je tímto potvrzena výraznější maska a odlišná grafika LED světlometů. Jestli se na zádi dočkáme spojených svítilen, jak naznačovaly prototypy, je zatím otázkou.

Ani kombi nemění tvar, ale pouze grafiku zadních svítilen. Jejich spojení je pravděpodobně ještě maskováno.

Foto: Novinky

Co se týče motorizací, zmínili jsme plug-in hybridní pohon, tedy kombinaci zatím neznámého spalovacího motoru s elektromotorem a baterií, kterou lze dobíjet ze sítě a prodloužit čistě elektrický dojezd. Parametry tohoto pohonu a také to, jaké klasické jednotky zůstanou v nabídce, se dozvíme až v Bratislavě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků