Hlavní obsah
Škoda Octavia 1,5 TSI Foto: Jan Handrejch, Právo

Škoda Octavia je slovenským autem roku

Podle slovenských motoristických novinářů je nejlepším autem pro letošní rok na Slovensku vůz český – Škoda Octavia čtvrté generace. Obstála v konkurenci několika SUV a na body zvítězila přesvědčivě.

Škoda Octavia 1,5 TSI Foto: Jan Handrejch, Právo
Škoda Octavia je slovenským autem roku

Zatímco Evropské auto roku 2021 budeme znát až za pár týdnů a po českém Autě roku 2021 je v éteru ticho, Slováci svůj nejlepší vůz pro letošní rok právě vyhlásili. Je jím Škoda Octavia.

Patnáctičlenná porota, složená z motoristických novinářů, vybírala ze sedmi finalistů. Kromě octavie to byl Hyundai Tucson, Land Rover Defender, Citroën C4, Honda Jazz, Kia Sorento a Toyota Yaris.

Octavia zvítězila poměrně přesvědčivě – získala 90 bodů. Druhý tucson dostal „jen” 68 bodů a třetí Land Rover Defender dokonce 47. Pak už to bylo těsnější, sedmičku finalistů uzavíral yaris s 30 body.

Aby se auto do slovenské ankety dostalo, muselo být zbrusu nové na úrovni modelu, nikoliv pouze karosářských variant, a uvedené na slovenský trh před začátkem zpracovávání ankety, anebo v blízké budoucnosti, jak píše slovenský web Autožurnál.

Pět ze slovenských finalistů bojuje i v anketě Evropské auto roku 2021, a to včetně octavie. Jestli vyhraje, se dozvíme 1. března letošního roku.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda Octavia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků