Hlavní obsah

Škoda Auto chystá nový vůz, větší než Fabia, menší než Octavia

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chystá nové auto, které bude větší než Fabia a levnější než Octavia. Nové auto by mělo nahradit starší model Octavia Tour, který se nyní prodává souběžně s novým. Název auta není známý.

Škoda Auto chystá nový vůz, větší než Fabia, menší než Octavia

O chystaném voze infomovala Mf Dnes s odvoláním na předsedu představenstva Škody Auto Reinharda Junga. "Pracujeme na jeho následníkovi," řekl Jung.

Starší Octavia je nejúspěšnějším vozem v historii firmy, vyrábí se už 14 let. Nové auto bude trochu menší než současná Octavia. Bude mít slabší motory a jinou výbavu, upřesnil Jung.

"Chceme mu dát atraktivní cenu, stejně jako má Octavia Tour. Design bude úplně nový," uvedl Jung.

Jak se nové auto bude jmenovat, neprozradil. Pokud by Škoda chtěla zalovit ve své historii, stejně jako to udělala u superbu, favoritu nebo octavie, nabízí se jméno Škoda Popular, píše deník.

Automobilka tají i to, kdy s novým vozem vyjede. Až bude následník hotový, skončíme s tourem, potvrdil Jung. Podle všeho by to mělo být už příští rok. Vzhledem k situaci na trhu bude muset ke konci roku 2010 výroba skončit, řekl v týdeníku škodovácký odborář, člen představenstva zodpovědný za prodej Reinhard Fleger.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků