Hlavní obsah
Koncept Renault Morphoz Foto: Renault

Renault chystá elektromobil s působivým dojezdem. Inspirací má být koncept Morphoz

Renault chystá rovnou dvě elektrická SUV, z nichž jedno by se podle francouzských novin mělo představit už v říjnu. Zaujmout má kromě designu také dojezdem na jedno nabití.

Koncept Renault Morphoz Foto: Renault
Renault chystá elektromobil s působivým dojezdem. Inspirací má být koncept Morphoz

Koncept Renault Morphoz, který se měl představit na zrušeném ženevském autosalonu, dostane záhy produkční verzi. Alespoň to tvrdí francouzský web L'Argus s tím, že se sériový vůz měl původně představit na rovněž zrušeném autosalonu v Paříži letos zkraje října.

Má nabýt formy malého městského crossoveru, v nabídce značky se zařadit nad model Zoe a stát na ryze elektrické platformě CMF-EV. Představme si tedy auto velikosti Capturu.

Koncept Renault Morphoz

Foto: Renault

Jeho dojezd na jedno nabití může být podle Francouzů až 600 km. To je poměrně ambiciózní číslo, ovšem už Zoe má se svou 52kWh baterií udávaný dojezd na jedno nabití až 395 km dle měřicí metodiky WLTP.

O rok později má do nabídky přibýt další, větší elektrický crossover. Má být zhruba velikosti Kadjaru a kromě toho, že má také stát na platformě CMF-EV, o něm zatím nejsou známy žádné další informace.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků